Lidinský (Úsvit NK) nad Anglickou snídaní: Imigrace rozhodla referendum

Lidinský (Úsvit NK) nad Anglickou snídaní: Imigrace rozhodla referendum
24 / 06 / 2016, 10:00

Redakce securitymagazínu.cz požádala předsedu Úsvitu - Národní koalice, bývalého policisty a vojáka, Miroslava Lidinského o krátký rozhovor v reakci na Brexit.

Podle něj rozhodla referendum imigrační karta, resp. diktát Bruselu.   

Pane předsedo, co podle Vás rozhodlo volbu?

Poslechl jsem si rozhovor předsedy UKIP Nigela Farage, který mi hovoří z duše. Ukázalo se, že většina Britů už nechce diktát z EU, nechce smlouvy, o kterých si nemůže sama rozhodnout. Bruselská doktrína, a to i ta imigrační, byla odmítnuta. Británie teď v následujících měsících a letech bude řešit vážné škody, nicméně velmi těžce napravitelné. Proto by se zodpovědní občané ČR měli chovat preventivně, jít k volbám a nedopustit další poškozování suverenity ČR. Nikdo nechce, aby se ČR za několik let nacházela ve stejné situace jako je dnes Velká Británie, Francie, Německo, Švédsko, Belgie a další státy.

Znamení Brexit oslabení USA na evropském kontinentě?

Nejsem sice ekonom, ale podle mého soudu může vést odchod Británie z EU k zastavení vyjednávání o Transatlantické obchodní dohodě (TTIP). A vliv USA ve zbytku EU se logicky zmírní. Naopak Američané a Britové se nyní ještě více semknou a prohloubí se spolupráce Commonwealthu.  

Vy jste sloužil jako voják, znamená Brexit něco pro struktury NATO

Na akceschopnost a kooperaci uvnitř NATO nebude mít dle mého soudu odchod Británie zásadní vliv, koneckonců většina států EU je aktivním členem aliance. Naopak svět je v pohybu, to je nepopiratelné, a aliance na bezpečnostní změny na Středním a Blízkém východě a v Africe musí pružně reagovat.

Premiér Sobotka před chvilkou pronesl, že EU se musí rychle změnit a minimalizovat důsledky pro občany, je to pro Vás důvěryhodné prohlášení?

To má být „obrácení na víru Ferdiše Pištory“? Nemohu akceptovat, že pro-bruselsky orientovaný pan premiér Sobotka se bude nyní zastávat nějaké hlubší změny. Pardon, ale tohle mu prostě  „nežeru“ A pevně věřím, že většina občanů ČR už také ne. Je nezbytné donutit EU k revizi a k návratu před Lisabonskou smlouvu. Do stavu, kdy byla prospěšná všem členům jako hospodářské společenství založené na volném obchodu. Ne na diktátech kvót, bezvízových styků s rizikovými státy a omezování držení zbraní.

Premiér David Cameron oznámil rezignaci, čekal jste to?

Upřímně ano, je to chlapské gesto. V případě, že by bylo referendum se stejným výsledkem v ČR, očekával bych rezignaci premiéra Sobotky

Autor: Jan Blažek

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.