Lidový dům čeká na zázrak. Ten však nepřijde

Lidový dům čeká na zázrak. Ten však nepřijde
Autor fotografie: Screenshot YouTube
03 / 09 / 2018, 09:15

Blíží se pro sociální demokraty komunální a senátní ,,Waterloo"?

Podle nejnovějšího průzkumu agentury Kantar TNS pro ČT se sociální demokracie propadla na 6,5% voličské podpory. Od říjnové katastrofy před rokem se tak žádný zázračný posun nekoná a ČSSD bude mít plné ruce práce, aby obhájila alespoň něco. To se týká zejména Senátu, kde strana obhajuje 13 mandátů. 2 nebo 3 obhájené mandáty by se tak rovnaly velkému úspěchu. Důvodů, proč ČSSD nestoupá v preferencích, je celá řada.

psali jsme: Hamáček zvedá rukavici. Chce zachránit rozloženou ČSSD

Jan Hamáček, kterého část sociálních demokratů považovala za ,,spasitele", je stejně rozbředlý, nevýrazný a necharismatický jako jeho předchůdce. Nebudí žádné emoce, ať už pozitivní či negativní. Strana je nadále rozhádaná, kdy v předsednictvu zůstávají rezidua sobotkovského vedení, která se snaží Hamáčkovi a místopředsedovi ČSSD Jiřímu Zimolovi jejich práci stěžovat. Volič nechápe, kdo k němu vlastně promlouvá, protože těch hlasů je více. A tak bychom mohli pokračovat dále.

I když strana vstoupila do vlády, není vidět, a proto je pravděpodobné, že nebude schopná opět prodat své nic, čeho dosáhla ve vládě. Co dělat?, chtělo by se říct, když strana manévruje stále ve slepé uličce, aniž by z ní našla cestu ven.

psali jsme: ,,Buldozer" Paroubek se hlásí o slovo. Může pomoci rozložené ČSSD?

Do komunálních a doplňovacích voleb již příliš času nezbývá, a tak je pro sociální demokraty klíčové být alespoň více vidět a aktivizovat marketingové zázemí své strany. Snažit se minimálně prodat fakt, že jsou ve vládě a že se snaží něco užitečného dělat pro lidi. To ale stejně ve svém pozitivním důsledku znamená minimalizaci škod ve volbách, nikoliv zisk nových mandátů. Lidový dům se totiž skutečně domnívá, že může přijít zázrak a strana může dosáhnout příznivého výsledku.

psali jsme: Zachraňme ČSSD. Ve straně vznikla platforma ,,rozkolníků" z Lán

Pravdou však zůstává, že se blíží komunální a senátní ,,Waterloo", které stranu stáhne o další krok k pomyslnému dnu. Za rok od parlamentních voleb strana neučinila žádný posun či pokrok k lepšímu. Bohužel.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

 

Tagy článku