Lídr ODS Červíček povede hradeckou policii do konce března

Lídr ODS Červíček povede hradeckou policii do konce března
Popisek: Nová politická posila ODS - bývalý policejní prezident, Martin Červíček
15 / 01 / 2016, 15:30

Šéf královéhradeckých policistů Martin Červíček, který se ve středu stal lídrem kandidátky ODS pro volby v Královéhradeckém kraji, bude tamní policii řídit do konce března. Policejní prezident Tomáš Tuhý vyhlásí na obsazení jeho místa výběrové řízení. Tuhý to řekl novinářům po dnešní schůzce, na níž přijal Červíčkovu žádost o ukončení služebního poměru.

Své politické angažmá zatím nechtěl Martin Červíček, o němž se před několika měsíci spekulovalo jako o možném lídrovi královéhradecké kandidátky ČSSD, rozebírat.

"O politice v současné době nechci moc hovořit, protože se ještě cítím jako policista," vysvětlil. "Nechci být kluk z plakátu, který bude k dispozici pro jedny krajské volby," odpověděl na dotaz novinářů, proč přijal právě nabídku ODS.

Na rozdíl od jiných prý totiž byla tato vize spolupráce dlouhodobá. Po ukončení služebního poměru se Červíček plánuje stát členem občanských demokratů. Policista nesmí být členem politické strany nebo hnutí ani vykonávat činnost v jejich prospěch.

"Shodli jsme se, že role krajského policejního ředitele by nebyla slučitelná s jeho kandidaturou, kterou v tuto chvíli oficiálně oznámil. Přivezl mi žádost o ukončení služebního poměru, já tuto žádost přijal," shrnul výsledek jednání prezident Tuhý.

Policejní prezident se rozhodl využít standardní lhůtu, kterou ukládá zákon o služebním poměru, takže Červíčkovi začne od února běžet dvouměsíční výpovědní doba.

"Já jsem pana generála požádal o to, aby v průběhu těch dvou měsíců stále vykonával roli krajského ředitele, aby byl k dispozici pro řešení bezpečnostní situace v Královéhradeckém kraji," doplnil Tuhý.

Červíček prý Tuhému naznačil i "některé možné směry v oblasti možného personálního obsazování" v královéhradeckém regionu. O obsazení funkce krajského policejního ředitele ještě bude diskutovat vedení policie.

"To definitivní rozhodnutí pak bude na základě transparentního výběrového nebo nabídkového řízení, které uskutečníme tak, aby do role nového ředitele nastoupil vhodný člověk, který bude pokračovat v dosavadní dobré práci královéhradecké policie," popsal policejní prezident. Do konkurzu se podle něj budou moci přihlásit zájemci z desáté platové třídy z celé ČR.

Červíček slouží u policie přes 25 let, v minulosti vedl dopravní policisty nebo šéfoval policistům v hlavním městě. Od roku 2012 do roku 2014 zastával post policejního prezidenta. Z funkce byl odvolán v důsledku dvojvládí v čele sboru, které nastalo poté, co soud zastavil stíhání předchozího policejního prezidenta Petra Lessyho obviněného ze zneužití pravomoci. Vedení policie v hradeckém kraji se Červíček ujal v březnu 2014.

Minulé krajské volby v královéhradeckém regionu vyhrála ČSSD před KSČM, které se dohodly na vytvoření koalice. Kandidáti ODS se dostali do zastupitelstva. Hejtmanem je Lubomír Franc (ČSSD), který funkci nebude obhajovat.

Zdroj: ČTK

Tagy článku