Lídr proruských separatistů Zacharčenko byl právě raněn v Debalcovo

Lídr proruských separatistů Zacharčenko byl právě raněn v Debalcovo
Autor: YouTube|Popisek: Alexandr Zacharčenko
17 / 02 / 2015, 16:30

Lídr proruských separatistů Zacharčenko byl právě raněn během bojů v Debalcovo. Informaci přináší ruská zpravodajská televize LifeNews. Citujeme: „Zacharčenko přebíhal silnici pod silnou palbou protivníka a byl náhodně raněn do nohy. Ochranka hlavy Doněcké lidové republiky mu poskytla první pomoc. Následně byl převezen do polní nemocnice, odkud byl spolu s třemi dalšími raněnými opolčenci vyvezen v Alčevsk.“

LifeNews dodává, že život Zacharčenka není ohrožen. Portál Lenta.ru ale upozorňuje, že tiskové oddělení Doněcké lidové republiky odmítlo k této věci poskytovat jakékoliv informace. Právě LifeNews poskytl Zacharčenko včera přímo z Debalceva tento krátký komentář: „Bojujeme zde spolu s Luhanskou lidovou republikou a osvobozujeme nejenom Debalcevo, ale i území Luhanské lidové republiky. Jde o to, že v Minsku neuznali, že je Debalcevo obklíčeno. Tak my se teď nacházíme přímo tady, tam ta cesta je námi blokována, boje právě probíhají v centru města a jak jste již dnes sami viděli, máme mnoho ukrajinských zajatců. Z toho je již taková tradice: objevili jsme se v Uglegorsku a město bylo během 3 dní vyčištěno, teď je na řadě Debalcevo.“

Zde je videozáznam výše uvedeného rozhovoru: 

Zde je včerejší reportáž ruské televizní stanice Pervyj kanal, kde Zacharčenko mluví s 9 čerstvě zajatými příslušníky ukrajinských zvláštních jednotek:

Alexandr Zacharčenko je rodákem z Doněcku, je mu 38 let a nedostudoval práva. Před událostmi na Majdanu a vypuknutím „ruského jara“ měl vlastní bezpečnostní business. Od února minulého roku aktivně působil v rámci proruské organizace Oplot a to nejenom v Doněcké a Luhanské oblasti, ale i v jiných částech jihovýchodu Ukrajiny. 16. dubna 2014 byl jedním z lídrů proruských demonstrantů, kteří dobyli doněckou administraci. Pod vlivem nasazení ukrajinské armády a nacionalistických praporů Národní gardy Ukrajiny proti separatistům Igora Strelkova ve Slovjansku lidé Zacharčenka začali aktivně zbrojit a spolu s lidmi Strelkova, kozáky a jinými útvary vytvořili opolčenie – což je ruský termín pro domobranu.

Celkový význam Alexandra Zacharčenka značně stoupl po odvolání Igora Strelkova a jiných představitelů proruských separatistů na konci léta 2014. 8. srpna se Zacharčenko stal premiérem Doněcké lidové republiky, 2. listopadu byl pak v rámci voleb pořádaných separatisty zvolen hlavou této mezinárodně neuznané proruské republiky.

Toto je video postupu proruských separatistů směrem k Debalcevu:

Zde jsou tanky separatistů vjíždějící do města:

A zde je reportáž ruského Pervogo kanala přímo o bojích ve městě:

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace