Lídr proruských separatistů: zajatce již brát nebudeme

Lídr proruských separatistů: zajatce již brát nebudeme
Autor: Dollar Photo Club
23 / 01 / 2015, 18:00

Alexandr Zacharčenko, lídr Doněcké lidové republiky, dnes v souvislosti s dalšími osmi civilními oběťmi ostřelování Doněcku prohlásil, že vydá rozkaz zakazující jednotkám proruských separatistů brát zajatce z řad prokyjevských ozbrojených jednotek (zdroj: tisková agentura TASS).

Připomínáme, že před nedávným znovuobnovením intenzivních bojů na východě Ukrajiny bylo v rukou proruských separatistů nadále okolo 600 ukrajinských zajatců a to i přesto, že celý podzim a začátek zimy probíhala v souladu s dohodou o příměří intenzivní výměna válečných zajatců z obou stran.

Jak ruská, tak ukrajinská média se následně plnila vzájemnými obviněními v psychickém a fyzickém týraní zajatců, přičemž cela řada vysvobozených proruských aktivistů o sobě tvrdila, že je ukrajinské úřady sebrali za pouhý projev sympatie vůči Rusku, aniž by přitom při tom kdy drželi zbraň v ruce.

Zacharčenko ve svém prohlášení neupřesnil, jaký bude osud těch ukrajinských vojáků a příslušníků dobrovolnických nacionalistických praporů, kteří již do zajetí separatistu již padli. K původním zbylým 600 již v průběhu nových bojů přibyla necelá stovka. Ukrajinské zdroje o nových zajatých separatistech dnes povětšinou mlčí. Lídr separatistické republiky jedním dechem dodal, že vina za desítky nových civilních obětí denně zcela leží na osobě prezidenta Ukrajiny Porošenka, který prý nechává střílet na města, děti a starce, které sám prohlašuje za ukrajinské. Zítřek Zacharčenko vyhlásil dnem smutku po obětích nedávného ostřelování.

Záběry 13 mrtvých ze zastávky doněckého MHD, v důsledku včerejšího ostřelování, můžete vidět níže. Upozorňujeme, že záběry nejsou vhodné pro děti a slabé povahy:

Jaké jsou dnes následky ostřelování původně jednoho z nejbohatších měst Ukrajiny si můžete prohlédnou zde:

Již na konci srpna minulého roku byl proruskými separatisty v Doněcku zorganizován pochod hanby pro ukrajinské válečné zajatce, který Kyjev odsoudil jako protiřečící Ženevské konvenci:

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace