Z muže se stal ,,lidský kompas". Rus si nechal do těla zabudovat zařízení, které ukáže, kde je sever

Z muže se stal ,,lidský kompas&quote;. Rus si nechal do těla zabudovat zařízení, které ukáže, kde je sever
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: kompas
22 / 05 / 2017, 14:00

Ruský IT specialista si nechal do hrudníku implantoval elektronický kompas, který mu ukáže, kde je sever.

Šestadvacetiletý Daniil Lyktin zaplatil za tuto ,,vychytávku" zhruba 11 000 korun. Podle svých slov byl vždy posedlý myšlenkou ,,elektronické modifikace" svého těla, které se stane jednou jeho šestým smyslem.

Dodává, že motivace, která ho hnala, bylo právě uskutečnění této myšlenky přímo na sobě. Teď si své přání splnil. Lytkin potvrdil, že ,,instalace" kompasu do jeho těla bylo snadné.

,,Dvě tyčky byly vsazeny pod kůži s dalším zařízením, které k nim bylo připojeno," řekl Lyktin ke svému ,,vylepšení" těla. Mechanismus by měl být každý vyjmut z těla, aby se mohl dobít. It specialista si bude moci sám nastavit trvání a intenzitu vibrace zařízení, které mu vyhovuje.

Lytkin plánuje svůj elektronický kompas používat až za několik týdnů, protože se musí nejprve zahojit zranění po implantaci mechanismu do hrudníku. IT nadšenec je nyní zvědavý, jak bude jeho tělo i mozek reagovat na toto elektronické zařízení, a chce také ,,instalovat" jedno do své ženy.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.