Life Flight Network rozšiřuje flotilu vrtulníků letecké záchranné služby o další čtyři stroje Bell 407GXi

Life Flight Network rozšiřuje flotilu vrtulníků letecké záchranné služby o další čtyři stroje Bell 407GXi
Autor fotografie: Bell|Popisek: Bell 407GXi
10 / 02 / 2023, 17:00

Společnost Bell Textron Inc., člen koncernu Textron Inc. (NYSE:TXT), oznámila, že Life Flight Network, největší nezisková letecká zdravotnická organizace ve Spojených státech, rozšířila svoji flotilu o další čtyři vrtulníky Bell 407GXi. Díky nim bude Life Flight Network disponovat celkem sedmi těmito stroji a udrží si tak své výsadní postavení největšího provozovatele vrtulníků Bell 407GXi v severozápadní části země, v oblasti mezi Skalistými horami a pohořím Sierra Nevada.

„Life Flight Network dlouhodobě vidí v platformě Bell 407 vysokou přidanou hodnotu a s tím spojené výhody," uvedl Lane Evans, ředitel prodeje pro Severní Ameriku a dodal: „Další čtyři stroje Bell 407GXi certifikované pro let podle přístrojů (IFR) rozšíří jejich moderní flotilu a potažmo zlepší přístup ke špičkové přepravě v oblasti kritické péče.“ 

Celkovou flotilu společnosti Life Flight Network tvoří čtyři vrtulníky Bell 429 a celkem 25 vrtulníků řady Bell 407GX. Organizace, která je lídrem v oboru letecké záchranné služby, má 27 základen pro vrtulníky, 10 základen pro klasická letadla a dvě základny pro novorozeneckou a pediatrickou péči v Oregonu, Washingtonu, Idahu a Montaně. Přes 44 let poskytuje pacientům v odlehlých či těžko dostupných oblastech intenzivní zdravotní péči, záchrannou zdravotní službu a rovněž podporuje místní nemocnice.

V současné době je po celém světě v provozu přes 1 600 strojů Bell 407. Ty v rámci celé flotily překonaly 6 milionů letových hodin a aktivně se zapojují do leteckého výcviku i vojenských, turistických a para-veřejných misí. Palubní deska Garmin G1000H™ NXi letounu 407GXi zvyšuje situační povědomí a snižuje pracovní zátěž pilota tím, že mu poskytuje snadno čitelné informace.

 

O společnosti Bell

Myslíme nad rámec toho, co děláme. Již více než 85 let měníme zážitek z létání a toho, kam až se můžeme dostat. Byli jsme prvními, kdo prolomil hranici zvuku a kdo získal certifikaci pro komerční vrtulník. Byli jsme na palubě první lunární mise NASA a uvedli jsme na trh pokročilý systém s překlopnými rotory. Dnes definujeme pokročilou leteckou mobilitu a nastavujeme její standardy. Kromě centrály ve Fort Worth v americkém Texasu působíme jako dceřiná společnost Textron Inc. v dalších strategických lokalitách po celém světě. Díky tomu, že více než čtvrtina našich kolegů sloužila v armádě, je naší vášní pomáhat právě armádě plnit její mise. Naše průlomové inovace přinášejí zákazníkům výjimečné zážitky. Efektivně, spolehlivě a v první řadě bezpečně.

O společnosti Textron

Textron Inc. je multioborová společnost, která využívá svou globální síť leteckých, obranných, průmyslových a finančních podniků k tomu, aby zákazníkům poskytovala inovativní řešení a služby. Textron je známý po celém světě díky svým silným značkám, jako jsou Bell, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Arctic Cat, Textron Systems a TRU Simulation + Training. Další informace naleznete na adrese: www.textron.com.

Tagy článku