LIGA LIBE bude u historicky první žaloby ČR na Europarlament a Radu EU na neplatnost tzv. odzbrojovací směrnice

LIGA LIBE bude u historicky první žaloby ČR na Europarlament a Radu EU na neplatnost tzv. odzbrojovací směrnice
21 / 02 / 2019, 07:30

Česko versus zákonodárné orgány EU aneb zachová si naše země kvalitní zbraňové zákony a letitou pozici 6. resp. 7. nejbezpečnější a nejmírumilovnější země na světě?

Přímo na místě jednání v Lucemburku bude sledovat zástupce střelecké a myslivecké komunity Dr. Bohumil Straka, viceprezident LIGA LIBE - Petice proti nesmyslným zákazům legálních obranných prostředků, který nás bude o všem informovat, a který bude k dispozici i médiím.

Českou republiku na ústním jednání budou zastupovat zmocnění právníci Ministerstvo zahraničních věcí České republiky a Ministerstvo vnitra České republiky.

Potvrdí Soudní dvůr EU technicky i právně paskvilní "odzbrojovací směrnici", která vůbec neřeší terorismus, a naším "vzorem" se tak stane Francie/Paříž a Velká Británie/Londýn, kde už sice obyčejný člověk dávno nesmí mít legální obrannou zbraň, ale zločinci nelegální zbraně stejně mají, a v žebříčku bezpečnosti se tyto země potácejí v až páté desítce zemí za Sierrou Leone a Ghanou?

Jednání je veřejné a bude probíhat v češtině. Podmínky pro případné návštěvníky jsou zde: //curia.europa.eu/jcms/jcms/Jo2_22322/audiences-publiques.

Věcné shrnutí žaloby je zde: www.mvcr.cz/clanek/cesko-podalo-k-soudnimu-dvoru-eu-zalobu-na-neplatnost-smernice-o-kontrole-zbrani.aspx

Přehled milníků a veškerého dění ohledně zbraňové směrnice od r. 2014 je zde: www.euractiv.cz/section/vnitro-a-spravedlnost/linksdossier/zbranova-smernice-eu-od-kritizovaneho-navrhu-az-po-vysledny-kompromis

www.euractiv.cz/section/all/special_report/smernice-eu-o-zbranich

Další informace o řízeních a European Court of Justice lze nalézt na webu a facebooku soudu: //curia.europa.eu/jcms/jcms/j_6/cs

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.