Lockheed Martin oficiálně představil první F-35 pro Izrael

Lockheed Martin oficiálně představil první F-35 pro Izrael
Autor: YouTube|Popisek: F-35
23 / 06 / 2016, 08:00

22. června vysílala firma Lockheed Martin v živém streamu na YouTube představení první F-35 pro Izrael.

Celá sláva jako při představení nejnovějšího Mercedesu nebo Jaguaru se odehrála ve výrobním závodě ve Forth Worth v Texasu. Hvězdou ale nebylo auto nebo nový iPhone - byl to první stíhač 5. generace s označením AS-1, který bude dodán letectvu Izraele ke konci tohoto roku.

Lockheed Martin  Israel F-35 Rollout Celebration 22/6/16 P.9  ET 11:00 AM

Podle izraelského ministra obrany Avigdora Libermana, je stíhač F-35 "tím nejpokročilejším na světě a nejlepším pro zajištění izraelské vzdušné převahy" a posílí izraelské odstrašení vůči nepřátelům na mnoha dalších let.

Brigádní generál Tal Kalman, náčelník štábu IAF řekl, že cítil "že měl budoucnost ve svých rukou", zatímco testoval simulátor F-35. Dodal, že průlomové technologie, interface stroj-člověk a jeho smrtící schopnosti, "povedou svět do páté generace."

Izrael podepsal smlouvu na dodávku 33 strojů F-35A prostřednictvím programu vlády USA pro prodej vojenského materiálu do zahraničí s opcí na dalších 17 strojů programu JSF.

Do výroby letounu se významně zapojily izraelské firmy včetně Israel Aerospace Industries, která bude vyrábět křídla pro variantu F-35A, Elbit Systems-Cyclone, která bude poskytovat kompozitní komponenty pro trup, nebo Elbit Systems Ltd., které budou poskytovat displeje pro helmu III. generace pro všechny piloty F-35.

Tím patrně ale zapojení izraelského průmyslu zdaleka nekončí.

Zdroj: The Jerusalem Post

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace