Loď USS Zumwalt má za sebou první část předávání US Navy

Loď USS Zumwalt má za sebou první část předávání US Navy
Autor fotografie: US Navy|Popisek: USS Zumwalt během zkoušek
24 / 05 / 2016, 13:15

Americké námořnictvo (US Navy) akceptovalo trup, mechanické a elektrické systémy svého prvního torpédoborce třídy Zumwalt, jak oznámili úředníci námořnictva 20. května.

USS Zumwalt (DDG 1000) firmy General Dynamics Bath Iron Works (GDBIW) dokončila první část z dvoudílného procesu předávání. Aktivace operačních systémů - a to zejména bojových systémů nastane až poté, co bude loď uvedena do provozu a připluje do svého domovského přístavu v San Diegu v Kalifornii.

Navržena primárně pro útočné mise na pevninu - 185,9 metrů dlouhá loď se vyznačuje designem trupu „tumblehome“ a je vybavena novým systémem Advanced Gun System (AGS). Zumwalt je vybaven baterií, jejiž součástí jsou: dva AGS dlouhého doletu ráže 155 mm s řízenými projektily s dostřelem až 100 kilometrů, dvě děla Mk 46 ráže 30 mm, a 80 vertikálních vypouštěcích systémů Mk 57 schopných palby řadou různých raket, včetně Evolved SeaSparrow, Standard Missile-2 a Tomahawk.

Po krátké certifikaci posádky Zumwalt odpluje do Baltimoru v Marylandu, kde bude oficiálně uveden do provozu 15. října 2016, poté by se měl přesunout do San Diega.

Počáteční operační schopnost je plánována na rok 2019.

V GDBIW se staví další dvě lodě třídy Zumwalt, Michael Monsoor (DDG 1001) a Lyndon B Johnson (DDG 1002). Michael Monsoor bude oficiálně pojmenován 18. června a zároveň bude zahájena příprava ke spuštění na vodu, řekl mluvčí GDBIW, Matt Wickenheiser a dodal, že třetí loď, Lyndon B Johnson je už kompletní z 50%.

Zdroj: IHS Jane´s

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace