Londýn se obává teroristických útoků. Centrum města bylo dnes ráno evakuováno

Londýn se obává teroristických útoků. Centrum města bylo dnes ráno evakuováno
Autor fotografie: Pixabay
26 / 10 / 2016, 18:30

Okolí katedrály svatého Pavla v centru Londýna bylo dnes ráno evakuováno poté, co svědci nahlásili policii podezřelé vozidlo. Ozbrojené policejní hlídky budou také nově nasazeny v londýnském metru.

Svědci uvedli, že ve vozidle viděli "dráty" a obávali se, že jsou v zaparkovaném vozidle umístěny výbušniny. Zdroj: express.co.uk

Policie evakuovala přilehlé obchody a kanceláře a na místo poslala pyrotechniky se speciálně vycvičenými psy. Asi po hodině byla bezpečnostní opatření odvolána.

Britská média dnes uvedla, že policie zpřísňuje bezpečnostní opatření v londýnském metru. Policisté se samopaly a psy mají hlídkovat na nejfrekventovanějších stanicích a linkách podzemní dráhy - Kings Cross, Waterloo a Paddington a nově budou jezdit i ve vlacích. 

Britské úřady už v sobotu informovaly cestující, aby v okolí klíčových dopravních uzlů počítali s vyšším výskytem policistů včetně ozbrojených hlídek, na což Britové nejsou příliš zvyklí. Dopravní policie o víkendu střeží všechna železniční nádraží a stanice metra.Policie věří, že tento krok uklidní veřejnost, která se obává teroristických útoků podobných jako v roce 2005.  

Nová opatření, která dnes oznámila londýnská policie, reagují na nález improvizované výbušniny v soupravě metra na trase Jubilee minulý týden ve čtvrtek. Ve stanici metra North Greenwich, která leží v těsném sousedství známé O2 areny ve východní části města, nechal devatenáctiletý mladík ve vlaku tikající tašku s dráty. Jeden z cestujících pak podezřelé zavazadlo odnesl až ke strojvůdci, který nechal obratem celou stanici vyklidit a zavolal policii. Zdroj: standard.co.ukidnes.cz

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.