Londýn zaznamenal extrémní nárůst útoků kyselinou. Od roku 2011 jich bylo už 1500

Londýn zaznamenal extrémní nárůst útoků kyselinou. Od roku 2011 jich bylo už 1500
Autor: pixabay.com|Popisek: kyselina
06 / 04 / 2017, 16:00

Britská metropole se potýká s velkým nárůstem útoků kyselinou.

Nová data, která uveřejnil server ibtimes.co.uk, jsou alarmující. Z nich vyplývá, že mezi lety 2011 - 2016 došlo v britském hlavním městě zhruba k 1500 útokům kyselinou, které nezřídka končí smrtí či doživotním zmrzačením oběti.  

Minulý rok bylo spácháno celkem 431 takových útoků, což je o 170 více než v předešlém roce 2015. Londýnská čtvrť Newham pak zaznamenala za posledních šest let celkem 398 útoků kyselinou.

Server ibtimes.co.uk poukazuje na trend, podle kterého vzrostl tento typ devastujícího útoku od roku 2005 až o 50%. Je zajímavé, že celosvětově jsou oběťmi útoků kyselinou v drtivě většině ženy - 80%. Muži na ně útočí kyselinou v nejčastějších případech proto, že odmítají jejich sexuální návrhy či nabídky k sňatku. V případě Londýna je však trend opačný, protože oběťmi jsou v 71% muži.

Jaf Shah, který vede organizaci, která sdružuje přeživší útoků kyselinou, pro deník Guardian řekl, že tato čísla jsou velmi vysoká a znepokojující. Shah se navíc obává, že již tak vysoká čísla ještě v následujících letech vzrostou.

 

psali jsme:

VIDEO: Teenager odsouzen na 8 let do vězení za útok kyselinou

 

Zdroj: ibtimes.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace