Britové mají, co chtěli. Muslimský starosta Londýna odhalil po teroristickém útoku svou pravou tvář

Britové mají, co chtěli. Muslimský starosta Londýna odhalil po teroristickém útoku svou pravou tvář
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-ND 2.0) |Popisek: Sadiq Khan
31 / 03 / 2017, 19:00

Obyvatelé Londýna, potažmo celé Velké Británie, jsou šokováni po teroristickém útoku chováním Sadiqa Khana, prvního muslimského starosty britské metropole.

Bezprostředně po atentátu, po němž zemřeli čtyři lidé, se Khan nepochopitelně na dvě hodiny odmlčel. Až pak vydal stručné prohlášení,  v němž útok tak trcohu z donucení odsuzuje a vyjádřil rodinám obětí upřímnou soustrast. Toť vlastně vše.

Aby toho nebylo málo, londýnský starosta před několika měsíci prohlásil, že lidé ve velkých evropských metropolích by si měli na teroristické útoky zvykat, přesněji jsou ,,nedílnou součástí života ve velkoměstě". Pro CCN pak ještě uvedl, že Londýn je nejbezpečnějším městem na světě, a to i po nedávném teroristickém útoku.

Tyto nestoudné, ale i jiné kontroverzní výroky jen dokazují, že Londýňané udělali při volbě starosty velkou chybu. Khan svým chováním dokázal, že jeho muslimský souvěrec vlastně až takové zlo nenapáchal, protože je to zkrátka ,,nedílná součást života ve velkoměstě", a vy, Britové, si prostě na tuto praxi zvykejte.  

Khan tak po teroristickém útoku ukázal svou pravou tvář. Tvář, která je z určité části formována jeho náboženským přesvědčením. Nechci raději slyšet londýnského starostu po tom, co by se stal další teroristický útok. To už by Britové, kteří jsou na něho právem naštvaní, zřejmě asi neunesli.

 

psali jsme:

Starosta Londýna Khan to pro CNN 4x zopakoval: Jsme nejbezpečnější město světa

Tagy článku