Živě: Londýnské metro ochromila exploze. Na místě je několik zraněných. Podle policie se jednalo o teroristický útok

Živě: Londýnské metro ochromila exploze. Na místě je několik zraněných. Podle policie se jednalo o teroristický útok
15 / 09 / 2017, 10:30

londýnskou stanicí metra Parsons Green dnes otřásla exploze. Na místě je několik zraněných. Informoval o tom server RT. Na místě incidentu zasahují ozbrojení policisté, doprava metra byla přerušena. Několik lidí muselo být z metra narychlo evakuováno. Policie už sdělila, že se jedná o teroristický útok.

/AKTUALIZOVÁNO/ Dnešní explozi v londýnském metru považuje britská policie za teroristický čin, oznámila agentura Reuters. Podle policistů ale zatím nelze určit přesnou příčinu výbuchu. O případu je průběžně informována premiérka Theresa Mayová, která se chystá předsedat narychlo svolanému zvláštnímu krizovému výboru (COBR), který se má sejít kolem 14:00 SELČ, uvedl úřad vlády. Vybuchl patrně koš, taška či podobný předmět, naznačuje s odkazem na fotografie na sociálních sítích server listu The Daily Telegraph. Podle něj bylo také zřejmě několik lidí poraněno v tlačenici, když dav v panice utíkal z místa neštěstí. Při dnešním neštěstí utrpělo zranění 22 osob, napsal s odvoláním na nejmenovaného svědka list The Independent. Mayová v televizi oznámila, že v následujících dnech budou v ulicích hlídkovat ozbrojení policisté a vojáci. Británie zvýšila po dnešním útoku v londýnském metru stupeň ohrožení terorismem na nejvyšší úroveň. K teroristickému útoku se mezitím přihlásil Islámský stát.

 

 

 

 

Připravujeme podrobnosti...

Zdroj: rt.com, ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace