Londýnský teroristický útok přijít musel. Bohužel

Londýnský teroristický útok přijít musel. Bohužel
Autor fotografie: pixabay.com|Popisek: teroristický útok
24 / 03 / 2017, 16:00

Londýnem otřásl teroristický útok

Muslimský terorista zanechal před parlamentem spoušť, kterou zaplatili životem čtyři lidé. Bohužel Velká Británie nedbala varování ,,svých" bezpečnostních expertů, jež před větším teroristickým útokem varovali minimálně od ledna tohoto roku. Ben Wallace, britský náměstek ministra vnitra, varoval před dvěma měsíci, že Velkou Británii mohou napadnout teroristé, a to dokonce chemickými zbraněmi. Nikdo mu evidentně nevěnoval pozornost.

Nicméně po útoku nákladním automobilem v Nice, minulý rok v Berlíně na Vánoce bylo stejně jasné, že Velká Británie je na mušce teroristů. Tím spíše, že útok v Londýně byl spáchán na den přesně, kdy teroristé útočili v Bruselu. Náhoda to tedy v žádném případě nebyla. Navíc k úspěšnému útoku přispěla doslova mizerná bezpečnostní opatření, která panovala před britským parlamentem, kde právě probíhalo zasedání.

Je opravdu s podivem, že v dnešní Evropě po mnoha teroristických útcích mohou po britských ulicích chodit neozbrojení policisté. Bezpečnostní opatření v kritický okamžik fatálně selhala, což umožnilo útočníkovi provést svůj krvavý čin.

Otázkou nyní je, zda budou teroristé útočit na různé cíle ve Velké Británie ve větší míře, jak to poznala svého času Francie. Britská policie sice prohlásila, že teď není země v bezprostředním ohrožení, nicméně to neznamená, že další teroristické útoky mohou následovat třeba za půl roku nebo i dřív. Pro Velkou Británii je každopádně tento útok lekcí z nezvládnutých bezpečnostních opatření a zároveň důrazným varováním do budoucna.

 

psali jsme:

Kdo útočil v Londýně? Přece tolerantní a vyšinutý Asiat

VIDEO: V Londýně řádil nenávistný muslimský kazatel: čtyři lidil zabil, dalších čtyřicet zranil

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.