Londýnský zabiják absolvoval čtyři dny před útokem na místě tragédie ,,testovací jízdu"

Londýnský zabiják absolvoval čtyři dny před útokem na místě tragédie ,,testovací jízdu&quote;
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Chalid Masúd
02 / 04 / 2017, 16:00

Londýnský zabiják měl svůj čin pečlivě promyšlený.

Londýnský atentátník, který zabil při teroristickém útoku čtyři lidi, provedl několik dní před ním ,,testovací jízdu" na Westminsterském mostě. Masúd najel úmyslně do davu lidí na Westminsterském mostě, kde jeho řádění nepřežili tři lidi. Pak ještě pobodal policistu, který svým zraněním podlehl.

Server express.co.uk nyní informoval, že Masúd si svůj útok velmi dobře připravil. Čtyři dny předtím 18. března, totiž zkoušel při ,,testovací jízdě", jestli je Westminsterský most vhodným místem na provedení teroristického útoku. Vyplynulo to z policejního vyšetřování, kdy policisté důkladně zkoumali GPS informace.

Čtěte také: První žena londýnského zabijáka: Byl to surový psychopat, kontroloval mi celý život

Podle vyšetřování si tak měl Masúd útok nacvičit a projel stejnou trasu jako při následném útoku. Při ,,testovací jízdě" měl použít stejný vůz - Hyundai jako o čtyři dny později. Vyšetřovatelé ihned po provedení útoku předpokládali, že Masúdův útok byl spontánní, nyní však došli k závěru, že byl naopak pečlivě promyšlený.

Tento týden přinesla média informaci, že Masúd nebyl napojen na Islámský stát, i když tato teroristická organizace po útoku potvrdila, že se jedná o ,,jeho vojáka".

 

psali jsme:

VIDEO: V Londýně řádil muslimský terorista: čtyři lidi zabil, dalších čtyřicet zranil

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.