Lotyšsko zakáže zahalování obličeje. I kvůli bezpečnosti.

Lotyšsko zakáže zahalování obličeje. I kvůli bezpečnosti.
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: nikáb
21 / 04 / 2016, 18:15

Zákaz zahalování obličeje muslimek vnímá lotyšská vláda jako preventivně bezpečnostní opatření.

Lotyšsko chce v nejbližší době zakázat muslimkám zahalování obličeje. Zdůvodňuje to jednak preventivními opatřeními, jednak ,,kvůli ochraně lotyššké kultury a možným bezpečnostním hrozbám spojeným s migrací do Evropy. Inspiraci země čerpala ve Francii, kde již nyní podobný zákaz několik let funguje.

Ministr spravedlnosti Dzintars Rasnačs, který je autorem návrhu, vysvětlil, že k úkolům zákonodárců také patří preventivně bezpečnostní opatření.  A to i přesto, že  v Lotyšsku žije podle odhadů asi jen 1000. To je mimochodem méně než v České republice.

Ministerstvo čerpalo inspiraci ve Francii. Tam platí zákaz nošení šátků zahalující ženský obličej od roku 2011. Stejný zákaz platí i v Belgii a Nizozemí.

Rasnačs k návrhu dodal, že kromě ochrany kulturně historických hodnot Evropy je jeho smyslem také to, aby imigranti, kteří míří do Lotyšska, respektovali zdejší zvyklosti.

 

Zdroj: novinky.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace