Loupežné přepadení v Horusicích. Policie žádá svědky o pomoc

Loupežné přepadení v Horusicích. Policie žádá svědky o pomoc
Popisek: Ilustrační foto
17 / 09 / 2015, 13:15

K závažnému loupežnému přepadení rodinné firmy v Horusicích na Táborsku došlo včera 16. září ve večerních hodinách. Na místě zůstalo sedm poškozených, tři z nich byli těžce zraněni.

Z dosavadního šetření vyplývá, že se loupežného přepadení zřejmě dopustila skupina minimálně tří mužů, kriminalisté nevylučují, že jich mohlo být i více. S ohledem na závažnost tohoto skutku žádáme o pomoc každého, kdo se v Horusicích včera od 19:00 hodin do 22:00 hodin pohyboval pěšky, vozem nebo na kole a mohl si všimnout pohybu osob, vozidel nebo odstavených vozidel.

Zvláště pak žádáme řidiče, kteří v uvedené době jeli po silnici kolem Horusic ve směru České Budějovice - Veselí nad Lužnicí a dále pak ve směru Veselí nad Lužnicí - Lomnice nad Lužnicí - Třeboň a všimli si pohybu osob nebo vozidel, aby své informace předali kriminalistům prostřednictvím linky 158.

Zároveň žádáme řidiče, kteří mají ve svých vozidlech autokameru a v inkriminovanou dobu projížděli daným místem, aby záznam poskytli jihočeským kriminalistům cestoulinky 158.

I zdánlivě bezvýznamná informace může kriminalistům v jejich práci pomoci.

Policie ČR

por. Bc. Lenka Kozoňová ck.pis@pcr.cz
17. září 2015

Zdroj: Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.