Lov na Chovance právě začal. Babiš tyranosaura ve vládě nechce. A nebo přijde Zemanův ,,overkill"?

Lov na Chovance právě začal. Babiš tyranosaura ve vládě nechce. A nebo přijde Zemanův ,,overkill&quote;?
Popisek: Milan Chovanec
29 / 01 / 2018, 14:30

Ještě nedávno se o Chovancovi spekulovalo jako o ministrovi dopravy Babišovy vlády. Chovanec drží pevně nejen plzeňskou krajskou organizaci ČSSD, ale má velký vliv i v radě dalších krajů, kde získal nominaci na předsedu ČSSD.

Přesto se u sociálních demokratů dlouho předpokládalo, že Chovanec než na předsedu raději znovu zamíři na pozici prvního místopředsedy s tím, že do tohoto křesla jej vynese nabídka, respektive dohoda s horkým kandidátem na předsedu ČSSD. Horkým kandidátem na předsedu je nyní jednoznačně expředseda Poslanecké sněmovny Hamáček. K dohodě s Chovancem však zjevně nedošlo.

psali jsme: Chovanec hrotí vztah ČSSD k ANO. Tyranosaurus slábne

Naopak jestliže Hamáček má vůči ANO velký koaliční potenciál, Chovanec má koaliční potenciál s ANO nulový. Babiš jednoznačně odmítl možnost účasti Chovance ve vládě a varianta řídit ministry ČSSD ve vládě ANO bez osobní účasti předsedy strany je zcela sebevražedná. To je věc pro zkušené aparátčíky ČSSD dobře známá. A tak ČSSD na svém sněmu bude více než o předsedovi rozhodovat o vládě s ANO. Tedy s Chovancem bez ANO, nebo s Hamáčkem s ANO?

Chovancovo chování v minulém týdnu spíše naznačuje paniku

Nejprve si Chovanec stěžuje, proč s ČSSD nebude jednat s ANO, pak ale bleskurychle a skoro bez potlesku oznámí, že bude kandidovat na předsedu ČSSD. Nejzajímavější signál však Chovanec vyslal až na oslavě znovuzvolení prezidenta Zemana. Chovancovou nyní jedinou možností je přesvědčit prezidenta nedat druhý pokus o sestavení vlády Babišovi. Nebo alespoň dát pověřeni Babišovi jedině s tím, že se pro ČSSD, lépe řečeno pro Chovance změní podmínky současné, řekněme defenzivní hry. Pokud by Zeman provedl ,,overkill" a opravdu otočil svůj dosavadní více než blahosklonný postoj k Babišovi, z pronásledovaného Chovance by se v tu chvíli stal klíčový hráč pro sestavení vlády.

Celou situaci nyní zhoršuje kauza Šuman

Seznam.cz v nedávné době spustil sérii informaci o náměstkovi UZSI Zdeňkovi Blahutovi, který podle všeho měl co do činění s kampani proti Babišovi organizovanou na twitterovém účtu Šumana. Chovancovo spojení s Blahutem je též evidentní. Security magazín k tomu tématu nyní přináší řadu konkretnich informaci, které jsme dříve nechtěli prezentovat, neboť jsme nechtěli být nástrojem zákulisních válek mezi ANO a ČSSD. Nyní však je namístě naše informace zveřejnit.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.