Lovci lidí na maďarských hranicích

Lovci lidí na maďarských hranicích
Autor: Flickr.com|Popisek: sniper
13 / 01 / 2017, 13:00

Maďarsko už nechce vpustit jediného migranta, pouze ty, kteří dostanou azyl.

„Na vyřízení žádosti musí počkat v tranzitních zónách vybudovaných na hranicích,“ řekl dnes na tiskové konferenci šéf úřadu vlády János Lázár. Lázár předpokládá, že migrační vlna v průběhu tohoto roku opět zesílí. „Podzimní a prosincové schůzky Evropské komise a Evropské rady nedokázaly vyřešit migrační krizi. Také situace migrantů, kteří už jsou na území Evropské unie, je nadále problematická,“ dodal Lázár.

Včera už složilo přísahu 232 speciálně vycvičených policistů, kteří jsou určeni k ostraze hranic Maďarska. Celkem se očekává, že Maďarsko k tomuto účelu vycvičí 3 000 policistů. Důvodem daného opatření jsou příliš velká rizika spojená s migrační vlnou a zvýšená hrozba terorismu. Takzvaní ,,hraniční lovci" budou hlavně sloužit u bezpečnostní bariéry na srbsko-maďarské hranici.

Slavnostní přísaze byl přítomen i maďarský premiér Viktor Orbán. Ten při té příležitosti prohlásil, že Maďarsko nemůže očekávat ze strany EU žádnou ochranu či pomoc, proto si musí ,,zjednat" pořádek samo. „Z Bruselu nemůžeme čekat řešení, o svou ochranu se musíme postarat sami. Ostraha hranic je nadále národně-bezpečnostní prioritou,“ uvedl Orbán ve svém projevu.

Maďarský premiér poukázal na to, že migranti, kteří dále proudí do Evropy, nechtějí žít životem Evropanů. Naopak podle Orbána chtějí žít na evropské životní úrovni, ale svým zůsobem života, který nehodlají nikdy měnit.

 

související:

Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko musí přijímat uprchlíky, tvrdí eurokomisař

Maďarsko odmítlo kvóty. Referendum je ale neplatné

 

Zdroj: novinky.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace