Lucasův Millennium Falcon byl inspirován bombardérem B-29

Lucasův Millennium Falcon byl inspirován bombardérem B-29
Popisek: Kokpit Millennium Falcon
17 / 12 / 2015, 03:00

Patrně nejslavnější kosmická loď (fandové Star Treku prominou) má kokpit inspirován těžkým bombardérem z 2. světové války, Boeingem B-29 Superfortress.

Zvláštní kokpit Millennium Falcon byl navržen ve stylu těžkého strategického bombardéru Boeing B-29 Superfortress, stroje, který se objevil 30 let před tím, než slavný pašerák Han Solo a chlupáč Chewbacca se poprvé objevili na plátně kina se svou ikonickou kosmickou lodí.

Nevěříte? Zde je důkaz, tedy vnitřek kokpitu B-29.

B-29 Cockpit Detail

A kokpit nebyl to jediné, co Lucase na americkém bombardéru zaujalo, Millennium Falcon dostal do své výbavy i laserové věže podobné těm dělovým, které B-29 nesla. Han Solo a Luke Skywalker tyto věže využili v boji s imperiálními stíhači Tie Fighter při svém úniku z Hvězdy smrti.

Technologie nebylo to jediné, co Lucas do Hvězdných válek převzal z 2. světové války. Slavná scéna útoku stíhačů na Hvězdu smrti v epizodě Nová naděje byla inspirována britskou RAF a její jednotkou Dam Busters a útokem na německé přehrady.

Mimochodem jak se Vám líbí nová epizoda Síla se probouzí? Hlasujte v naší anketě:-)

Zdroj: The Aviationist

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.