Lufthansa dnes zrušila 929 letů, postiženo je přes 113 tisíc cestujících.

Lufthansa dnes zrušila 929 letů, postiženo je přes 113 tisíc cestujících.
Autor fotografie: russavia, CC BY-SA 2.0|Popisek: Ilustrační foto, Letiště Mnichov, 2010, Lufthansa Airbus A319-114
09 / 11 / 2015, 14:00

Dnešní pokračující stávka palubního personálu Lufthansy omezila provoz na největších letištích ve Frankfurtu nad Mohanem, Düsseldorfu a Mnichově.

 

Stávka se dotkla také pravidelných linek mezi Frankfurtem nad Mohanem, Mnichovem a Prahou, podle serveru pražského Letiště Václava Havla byla dosud zrušena desítka letů. Omezeny jsou také všechny kontinentální i mezikontinentální lety až do dnešní půlnoci.  

Lety zajišťované společnostmi Lufthansa CityLine, Germanwings Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Airlines, Swiss a Brussels Airlines nejsou stávkou dotčeny a měly by létat podle harmonogramu. Jedna z největších světových leteckých společností oznámila na svém webu, že bylo zrušeno celkem 929 letů, což zasáhlo 113.000 pasažérů.

Lufthansa se v posledním roce a půl potýkala především se stávkami pilotů, které společnosti způsobily škody v řádu stovek milionů eur. Ztráty z nejnovější stávky zatím společnost nevyčíslila, její mluvčí ale uvedl, že denně firma přichází o desítky milionů eur. "Konkrétní ztráty ale budou známy v nadcházejících týdnech, až budeme vědět, kolik pasažérů požádalo o kompenzace, kolik si lety přerezervovalo a kolik pasažérů jsme ubytovali v hotelech," dodal. (Zdroj: ČTK)

Foto: Aero Icarus from Zürich, Switzerland - Lufthansa Airbus A319-114; D-AILD@MUC;02.07.2010 Uploaded by russaviaCC BY-SA 2.0

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace