Lukáš Lener (Hanwha Techwin Europe): Nasloucháme a inovujeme

Lukáš Lener (Hanwha Techwin Europe): Nasloucháme a inovujeme
Popisek: Lukáš Lener
30 / 01 / 2017, 14:15

Mluvili jsme s Lukášem Lenerem, regionálním manažerem společnosti Hanwha Techwin Europe pro Českou republiku a Balkán, a zeptali jsme se, jakých úspěchů se v roce 2016 podařilo společnosti v tomto regionu dosáhnout a jaké chová naděje a ambice pro rok 2017.

Lukáši, co je podle vás nejvýznamnějším úspěchem za rok 2016?

Navzdory silné konkurenci jsme nadále zvyšovali svůj podíl na trhu a rozvíjeli výborné vztahy s instalačními pracovníky a systémovými integrátory z celém regionu i s našimi obchodními a technologickými partnery. Jsme hrdí na to, že jsme si tak počínali i v době, kdy jsme změnili název společnosti z původního Samsung Techwin na Hanwha Techwin.

Jaké byly hlavní příčiny vašeho úspěchu v regionu v průběhu roku 2016?

Dokázali jsme si udržet vůdčí postavení na trhu tím, že jsme uváděli cenově dostupná a inovativní bezpečnostní videořešení, jako jsou například kamery s HD rozlišením založené na otevřené platformě Samsung Wisenet, které umožňují instalačním pracovníkům a systémovým integrátorům nalézat nové obchodní příležitosti mimo rámec tradičního bezpečnostního sektoru.

Jak je to možné?

Nejnovější generace kamer značky Samsung Wisenet je vybavena čipovou sadou DSP. Její výkon umožňuje běh nainstalovaných aplikací, které přinášejí praktické a reálné výhody. Kamery jsou založeny na otevřené platformě, koncoví uživatelé si proto mohou dle svých potřeb flexibilně vybírat mezi špičkovými programy pro analýzu videa ty, které odpovídají jejich požadavkům.

Které z nových produktů přispěly k vašemu úspěchu v roce 2016?

Naše řada kamer a digitálních videorekordérů Wisenet HD+ je velice populární u koncových uživatelů, kteří chtějí čerpat výhody plynoucí z možnosti pořizovat záznamy s 1080p Full HD rozlišením, ale nejsou doposud připraveni na přechod z analogového bezpečnostního řešení na řešení založená na IP sítích.

Také jsme zaznamenali zvýšený zájem o aktualizovanou verzi softwaru pro správu videa SSM (Smart Security Manager) Enterprise. Tato výkonná softwarová platforma je navržena tak, aby maximalizovala efektivitu IP síťových kamer Wisenet, nahrávacích zařízení a serverů a přitom umožňovala integraci se systémy třetích stran, jako jsou alarmy, systémy pro detekci požárů, řízení přístupu a rozpoznávání registračních značek, a díky tomu nabízela úplný integrovaný bezpečnostní systém.

Wisenet Q QND-7080R

Nejsignifikantnějším pokrokem v oblasti vývoje produktů pro nás v roce 2016 bylo uvedení nové řady Wisenet Q s 2MP a 4MP Full HD kamerami a 4K (12MP) kamer Wisenet P. Všechny kamery jsou vybaveny kompresí H.265 a technologií WiseStream, jedinečnou doplňkovou kompresí společnosti Hanwha Techwin, která dynamicky řídí kódování a vyvažuje kvalitu a kompresní poměr vzhledem k pohybu, k němuž v záběru dochází. Když se WiseStream zkombinuje s kompresí H.265, lze ve srovnání se současnou technologií H.264 snížit nároky na šířku pásma až o 75 %. Proto patří kamery Wisenet P a Wisenet Q mezi kamery nejšetrnější v nárocích na šířku pásma vůbec.

Wisenet P Series

Došlo, vzhledem k tomu, že značka Samsung Techwin byla skvěle zavedena, k nějakým významnějším komplikacím při změně názvu společnosti?

My oceňujeme vstřícnost, s níž trh přijímal název Samsung, a důvěru, kterou v něj vkládal – proto jsme věděli, že přechod musí být opatrný a dobře řízený, aby byli zákazníci informováni v každé jeho fázi. Ve skutečnosti si naši pravidelní zákazníci všimli jen nepatrných změn, protože k žádné fundamentální nedošlo. Naše produkty jsou nadále navrhovány a vyráběny týmiž talentovanými pracovníky ve stejných továrnách jako dříve. Produkty prodávají a technickou podporu zajišťují tytéž entuziastické a profesionální týmy jako předtím.

Jak se projevilo, že máte novou mateřskou společnost?

Pro nás, co pracujeme pro Hanwha Techwin Europe, to byl fantastický pokrok. Hanwha Group naprosto podporuje naši strategii spočívající v tom, abychom vynikli nad běžným průměrem a na konkurenčním trhu a naší značce šlo věřit. Hanwha Group chápe, že uspět v B2B oblasti něco stojí, a její nadšení pro to, čeho my se snažíme dosáhnout, nám dodalo novou energii.

Již několikrát padlo slovo „důvěra“. Co důvěra znamená v případě výrobce, jako je Hanwha Techwin?

Nic pro nás není důležitější než mít spokojené zákazníky, kteří věří značce Samsung Wisenet, ovšem v závislosti na tom, kde se nacházíte v dodavatelském řetězci, se mohou okolnosti různit. My víme, že nabízet ty nejkvalitnější projekty není vše. I když jsou vybaveny jedinečnými a špičkovými technologiemi a nabízejí výjimečnou hodnotu, maximální návratnost investic a velice malé náklady spojené s vlastnictvím. My musíme nabízet kompletní balení a zároveň i jistotu, která je závislá na spolehlivosti produktu, co možná nejvyšší úrovni podpory před i po zakoupení produktu a výhodách plynoucích ze spolupráce s obchodními a technologickými partnery.

Jak si získáváte důvěru koncových zákazníků?

Tak jednou a samozřejmou příčinou je bezpečnost monitorovacích systémů. Neustále se staráme o to, aby kamery Samsung Wisenet, nahrávací zařízení a aplikace minimalizovaly hrozbu kybernetických útoků.

Některé incidenty, k nimž poslední dobou došlo a jimž se dostalo pozornosti, prokázaly, že do kamer některých výrobců lze proniknout tzv. zadními dvířky a získat přístup k pořízeným záznamům nebo dokonce lze i proniknout do korporátní síťové infrastruktury a ukradnout tam citlivé a důvěrné informace nebo spáchat sabotáž.

Firmware v našich kamerách využívá osvědčené postupy a zahrnuje rozumná opatření, která lze podniknout, aby se zabránilo neautorizovanému přístupu k záznamům a datům. Je důležité nepodlehnout uspokojení, a proto neustále monitorujeme a testujeme nejnovější metody hackování venku i v našich laboratořích. Jakmile nastane nutnost, vydáme nový firmware, abychom čelili novým hrozbám. My sice uznáváme, že bezpečnostní protokoly potřebují být flexibilní a snadno implementovatelné, ale také jsme zavedli minimální povinné a automaticky vynucované standardy ohledně hesel.

Svá monitorovací a bezpečnostní řešení dodáváte prostřednictvím distribuční sítě – jak zajišťujete, aby instalační pracovníci a systémoví integrátoři měli důvěru ve vaši značku?

Důvěra instalačních pracovníků a systémových integrátorů se buduje různými způsoby. Dodávat robustní a spolehlivé produkty se tříletou zárukou znamená poskytovat jistotu. Důvěra roste i na základě zrychlené záruční výměny, která zaručuje, že pokud se u produktu vyskytne vada v průběhu prvního roku tříleté záruky, bude na udanou adresu expedována náhrada do 48 hodin od vznesení požadavku. Pokud jste účastníky partnerského programu STEP společnosti Hanwha Techwin, máte k dispozici i další výhodu: můžete využívat službu zrychlené záruční výměny až po dobu dvou let z celkové tříleté záruky produktu.

Kdykoli představíme novou řadu kamer, mají konzultanti, návrháři systémů, specifikátoři, instalační pracovníci, systémoví integrátoři a koncoví uživatelé jistotu, že mohou věřit společnosti Hanwha Techwin, která vždy poskytne výběr z různých modelů s týmiž specifikacemi a úrovní výkonu. My víme, že řada výrobců v tomto ohledu nedokáže uspět, a je velice frustrující zjišťovat, že kamery v určité oblasti, například 2MP nebo 4MP, nejsou z hlediska svých specifikací konzistentní, a nedokáží tedy společně nabídnout ideální řešení pro každé umístění a systém.

Co čeká v roce 2017 Hanwha Techwin v České republice a na Balkáně?

Věřím, že rok 2017 bude pro nás i nadále úspěšný. Máme v plánu, aby připravované nové kamery a dome kamery Wisenet X byly vybaveny tou nejvýkonnější čipovou sadou DSP, která kdy byla do kamery integrována. Zcela nová architektura čipu zahrnuje vysoce výkonné jádro, které umožňuje rychlejší zpracování videa a běh integrovaných aplikací.

Pokračující investice Hanwha Group do naší budoucnosti znamenají, že budeme moci nadále rozšiřovat naše talentované a entuziastické týmy zajišťující podporu před zakoupením i po zakoupení našich produktů v regionu. Jsme odhodláni excelovat ve všem, co děláme, a budeme se posouvat vpřed díky tomu, že nasloucháme, inovujeme a uvažujeme nekonvenčně. A přitom budeme, i s pomocí našich zapálených a talentovaných kolegů, usilovat o ještě užší spolupráci s našimi zákazníky, abychom mohli neustále vycházet vstříc jejich potřebám.

Děkujeme za rozhovor

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace