Luxusní monstrum Conquest KNIGHT XV

Luxusní monstrum Conquest KNIGHT XV
Autor fotografie: Conquest Vehicles|Popisek: KNIGHT XV
29 / 11 / 2017, 12:00

Obrněné monstrum od kanadské firmy pro diktátory, naftové šejky a hollywoodské hvězdy.

Torontská firma Conquest Vehicles vyrábí pouhé dvě řady aut, ale obě stojí za to, jak „civilní“ Evade tak obrněný KNIGHT XV.

Luxusní, ručně vyráběný KNIGHT XV je poháněn buď zážehovým desetiválcovým motorem o objemu 6,8 litru, nebo vznětovým osmiválcem 6,7 litru. Obě motorové jednotky jsou od společnosti FORD, stejně jako podvozek, který vychází z drobka Ford F550 Super Duty. 

psali jsme: Obrněné SUV Mercedes za 1 000 000 USD

Dostatečný dojezd vozu s až šesti pasažéry je zajištěn nádrží o objemu 238 litrů. Vůz je dlouhý 6 metrů, široký téměř 2,5 metru a váží nemalých 8 846 kilogramůJak je veliký si můžete udělat představu na dalším obrázku, kde stojí vedle Hummeru H2.

KNIGHT XV vs. Hummer H2

Conquest Vehicles se chlubí tím, že vůz byl jako pancéřový vyvinutý, tedy není to běžné vozidlo s přídavným pancéřováním. Samozřejmostí je balistické sklo, vrstvený pancíř složený z oceli, hliníku a kompozitu, nebo třeba speciální stěna mezi motorem a cestujícími, která je má ochránit před případným požárem. 40 palcové pneumatiky Run-flat jsou samozřejmě také neprůstřelné.

psali jsme: Top Gear: Test obrněného vozidla Marauder

Pancéřování je certifikované společností HP White Laboratory, Inc., což je americká nezávislá balistická zkušební laboratoř.

KNIGHT XV interiér

Luxusní kožený interiér je vybaven televizí s příjmem satelitního signálu, ledničkou, hasícím systémem nebo třeba interkomem. Z dalšího vybavení nesmíme zapomenout na venkovní kamery a systém na zahalení vozidla kouřem, tak jak to známe u vojenských vozidel. 

Pokud se bojíte o svůj život a tank není to pravé, KNIGHT XV může být vaše volba?

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace