Luxusní superjachta za 300 milionů korun. Porsche představilo plovoucí palác

Luxusní superjachta za 300 milionů korun. Porsche představilo plovoucí palác
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: GTT 115 Hybrid Superyacht
23 / 09 / 2017, 11:00

Porsche představilo svou luxusní superjachtu Porsche GTT 115 Hybrid, která je doslova plovoucím palácem.

35metrová superjachta GTT 115 Hybrid od Porsche je symbolem novodobého luxusu. Stavbu naleštěného plavidla zajistila firma Dynamiq. GTT 115 Hybrid však rozhodně nebude určen pro každého už kvůli jeho ceně, která se vyšplhá nad 300 milionů korun. Proto se superjachta bude pohybovat jen v exkluzivních lokacích. Šéf Studia F. A. Porsche Roland Heiler prohlásil, že superjachta je ztělesněním vysoce výkonného sportovního auta na moři.

Luxusní plavidlo může plout rychlostí až 21 uzlů a chlubí se tím, že má velmi efektivní spotřebu paliva. Může tak pokrýt vzdálenost 3 400 námořních mil. GTT 115 Hybrid je poháněn dvěma dvanáctiválcovými dieselovými motory MAN o síle 1 650 koní.

psali jsme: Italská jachta má bazén 37 metrů nad hladinou

Na interiéru superjachty spolupracovala společnost Minotti, která vybavila interiéry karbonovým dekorem či mramorovými doplňky. Dojem z luxusu superjachty pak znásobují podlahy z tvrdého dřeva, nábytek vyvedený v sépiově hnědě a šedé barvě a rovněž bohaté prosklení.

Elegantní superjachta, která překypuje luxusem, bude k vidění příští týden v Monaku, kde si potenciální kupec může plavidlo detailně prohlédnout.

 

Zdroj: businessinsider.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.