M2C kupuje většinový podíl divize facility managementu společnosti CPI Property Group

M2C kupuje většinový podíl divize facility managementu společnosti CPI Property Group
Autor fotografie: Pixabay, Free for commercial use|Popisek: Ilustrační obrázek
01 / 02 / 2021, 20:00

Nová forma spolupráce vznikla koncem roku 2020 mezi M2C a CPI Property Group. M2C, jako společnost s dlouholetou zkušeností ve facility managementu, bude nově spravovat facility management, který si pro většinu nemovitostí skupina CPIPG doposud zajišťovala sama.

Světový trend outsourcingu, kdy jedna společnost využívá služeb specializovaných firem, které mají v dané problematice zkušenější zaměstnance, převládá v současné době i u mnoha společností v ČR. Firmy tímto získají možnost plně se soustředit na svůj klíčový byznys. Stejně tak je tomu i s přechodem od in-house poskytování facility služeb k samostatné společnosti M2C FM, což je přirozeným krokem společnosti CPI, související s dlouhodobou strategií soustředit se na hlavní odvětví podnikání, tedy na investice a správu nemovitostí.

Při volbě partnera pro facility management byla společnost M2C pro CPIPG z mnoha důvodů první a jednoznačnou volbou. M2C představuje významnou středoevropskou společnost s mezinárodním know-how. Navíc se jedná o stabilní společnost s dlouholetou zkušeností ve facility managementu i mnoha dalších oborech. Pro nemovitosti ve skupině CPIPG poskytuje M2C profesionální služby již řadu let.

Nyní došlo k rozdělení obchodní společnosti CPI Property a Facility, s.r.o. a k prodeji divize facility managementu. Ten bude nově zastřešen společností Mark2 Corporation, M2C FM, s.r.o., kde mají vlastnické podíly jak skupina CPI Property Group, tak M2C.

„Formu outsourcingu služeb facility managementu volí firmy především z důvodu zdokonalení se v oblasti své hlavní činnosti. Pro outsourcing hovoří často také možnost ušetřit finanční náklady, vyšší flexibilita či přenos části rizik na jiný subjekt,“ vysvětluje JUDr. Matěj Bárta, spolumajitel M2C.

„Jsme moc rádi, že máme možnost růstu v segmentu facility managementu právě společně s CPI jako největším vlastníkem nemovitostí ve střední Evropě. Vážíme si nových zaměstnanců, kteří se nám z CPI dostávají, stejně tak i jejich vysoké profesionální úrovně dosažené v interní divizi facility managementu v CPI PG. Její integrací posílíme naší pozici na trhu, zvýšíme náš regionální dosah a budeme nadále usilovat o spokojenost našich klientů a uživatelů budov, o které pečujeme pod značkou M2C,“ dodává JUDr. Matěj Bárta.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace