M2C nabízí podporu obchodním centrům k dřívějšímu znovuotevření

M2C nabízí podporu obchodním centrům k dřívějšímu znovuotevření
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Ilustrační obrázek
17 / 04 / 2020, 08:00

Nařízená opatření proti šíření koronaviru se dotkla nás všech, menších i větších firem, a mezi ty, které jsou nejvíc zasaženi, patří obchodní centra. Ta musela svůj klasický provoz ukončit už před několika týdny, přičemž některá fungují jen ve velmi omezeném provozu. V M2C nabízíme snadnější cestu, jak pomoci obchodním centrům, aby se jejich brány mohly otevřít dříve.

Obchodní centra jsou velmi sofistikované komplexy vybavené nejmodernějšími inteligentními technologiemi, které zajišťují hladký a bezpečný provoz. Díky tomu mají mnohem širší nabídku nástrojů a možností, jak efektivně a rychle zajistit nejrůznější nařízená opatření. „Možnosti realizace adekvátních opatření a flexibilita v jejich výkonu u standardních obchodních center jsou v některých ohledech výrazně širší než u mnoha prodejen s menší mírou plánovaného omezení. Obchodní centra jsou připravena maximálně spolupracovat a podílet se na tvorbě a realizaci všech potřebných opatření. Dostatečně si uvědomují svoji spoluzodpovědnost a potřebu reálného a zodpovědného přístupu s maximálním ohledem a důrazem na zajištění bezpečnosti,“ upřesňuje náš ředitel divize obchodních center, Jaroslav Zoubek.

„Obchodní centra disponují školeným personálem, jsou zde k dispozici sofistikované technologie usnadňující kontrolu dodržování pravidel, je možné cíleně regulovat pohyb lidí, například omezením vstupu pro konkrétní počet osob v centru na určené metry čtvereční, měřit teplotu vstupujících osob, regulovat směr pohybu a odstupy návštěvníků. Pomocí organizačních opatření lze omezit shromažďování a pobyt v menších uzavřených prostorech, aby nedocházelo k situacím, které nyní panují například v přeplněných hobbymarketech. Centra mají již nyní nástroje, aby mohla tato pravidla efektivně kontrolovat. Jistě by bylo po dohodě s odborníky možné nalézt modely fungování a návratu k normálnímu provozu splňující veškeré požadavky. V mnoha ohledech jistě i smysluplnější než u některých dříve otevíraných provozů. Pro představu třeba na začátek model s otevírací dobou pouze ve všední dny, lze také regulovat individuální dobu strávenou v OC či rozdělit celkový počet otevřených jednotek do různých časů tak, aby byla v jeden čas otevřena nájemní celková plocha třeba jen do 5 000 m2. Prostě najít vhodná bezpečná kompromisní řešení,“ podotýká Jaroslav Zoubek.

Nezapomínáme ale ani na prevenci, jsme schopni zajistit kvalitní dezinfekce a úklidy, formou rosení či ozónem. Nabízíme technologická řešení bezkontaktního měření teploty, které usnadní hladký chod nejen obchodních center, ale i dalších objektů, kde dochází k větší koncentraci osob na jednom místě.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.