Macron a Merkelová budou jednat v Marseille zejména o migraci

Macron a Merkelová budou jednat v Marseille zejména o migraci
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Emmanuel Macron a Angela Merkelová
07 / 09 / 2018, 08:00

Francouzský prezident Emmanuel Macron se dnes setká s německou kancléřkou Angelou Merkelovou. V jihofrancouzském městě Marseille budou podle sdělení Elysejského paláce jednat mimo jiné o migrační krizi, celkové mezinárodní situaci, ale také o eurozóně a o digitálních technologiích.

Macron ve čtvrtek v Lucemburku řekl, že Evropská unie musí být solidární se svými jižními členy, tedy s Itálií a se Španělskem, kam nyní nejvíce míří migranti z Afriky. Unijní podpora má sloužit tomu, že tyto státy budou plnit své povinnosti, které jim z unijních pravidel v souvislosti s migrací plynou.

S premiéry Nizozemska, Belgie a Lucemburska Markem Ruttem, Charlesem Michelem a Xavierem Bettelem chce Macron na neformálním summitu EU k migraci koncem měsíce v rakouském Salcburku navrhnout konkrétní finanční podporu afrických zemí výměnou za jejich snahu co nejvíce migrační tlak na Evropu omezit.

Také Merkelová ve středu vyjádřila názor, že není možné veškerou zodpovědnost nechat zejména na Itálii, kam přijíždí velká část běženců mířících do Evropy. Andrej Babiš, který s kancléřkou v Berlíně ve středu jednal, naopak vyslovil názor, že jihoevropské státy migrační nápor zvládnou. Přerozdělování migrantů zachycených na moři mezi země EU český premiér odmítl a řekl, že unie musí hledat jiné řešení.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace