Macron by Le Penovou porazil i v prvním kole, ukázal průzkum

Macron by Le Penovou porazil i v prvním kole, ukázal průzkum
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: Emmanuel Macron
03 / 03 / 2017, 17:00

Nezávislý centristický kandidát na francouzského prezidenta Emmanuel Macron by se stal vítězem obou kol nadcházejících voleb.

Vůbec poprvé to dnes ukázal jeden z předvolebních průzkumů, podle něhož by Macron porazil kandidátku krajní pravice Marine Le Penovou i v prvním kole. Dosud přitom sondáže prezentovaly Le Penovou jako vítězku úvodního volebního souboje, která však prohraje druhé kolo s jakýmkoli soupeřem s reálnými šancemi na postup.

Macron, který v posledních dnech získává podporu voličů tradičních politických stran v zemi, by podle ankety výzkumné agentury Odoxa získal v dubnovém prvním kole hlasy 27 procent voličů, zatímco političku stavějící svou kampaň na odporu k imigraci a Evropské unii by podpořilo 25,5 procenta voličů.

Na třetím místě by zůstal kandidát republikánské pravice François Fillon, jehož chce volit 19 procent lidí.

Pokud by však místo expremiéra Fillona, zasaženého aférou s problematickými odměnami pro manželku, kandidoval jeho zvažovaný náhradník Alain Juppé, skóre by podle průzkumu bylo zcela jiné a mnohem těsnější. První kolo by vyhrál právě on s 26,5 procenta hlasů, za ním by skončil Macron s 25 procenty. Le Penová by byla o bod zpět a do druhého kola by se vůbec nedostala.

Dosavadní průzkumy většinou ukazují, že Le Penová by jako vítězka prvního kola v rozhodujícím souboji 7. května výrazně prohrála jak s Macronem, tak s Fillonem.

 

psali jsme:

Politická kometa Emmanuel Macron potvrdil definitivně svou prezidentskou kandidaturu

Šéfka Národní fronty Le Penová zahájila prezidentskou kampaň. Vrátím Francii zpět svobodu, slibuje

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.