Macron s Merkelovou uctí památku obětí válek, budou jednat o EU

Macron s Merkelovou uctí památku obětí válek, budou jednat o EU
Popisek: Emmanuel Macron a Angela Merkelová
18 / 11 / 2018, 08:30

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes v Berlíně s německou kancléřkou Angelou Merkelovou uctí památku obětí válek. Po tomto ceremoniálu, kterého se zúčastní také německý prezident Frank-Walter Steinmeier, spolu oba politici budou jednat o reformě Evropské unie.

Německo si již tradičně dva týdny před první adventní nedělí připomíná oběti válek. Počátky svátku Volkstrauertag (Den národního smutku) sahají do roku 1919, kdy lidé chtěli ukázat solidaritu s pozůstalými po vojácích padlých v 1. světové válce. V současnosti je to ale den, kdy si Německo připomíná všechny oběti válek.

Po pietních akcích spojených s tímto svátkem bude Macron mluvit s Merkelovou o návrzích reforem Evropské unie, oba politici spolu souhlasí třeba se zavedením společného rozpočtu eurozóny. Navrhovaný rozpočet by měl snížit ekonomické rozdíly mezi zeměmi platícími eurem a pomoci odvrátit budoucí krize.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace