Macron: Stojíme na prahu znovuzrození Francie

Macron: Stojíme na prahu znovuzrození Francie
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Emmanuel Macron
15 / 05 / 2017, 09:00

Emmanuel Macron se ujal funkce nového francouzského prezidenta.

Nový francouzský prezident prohlásil po své včerejší inauguraci, že ,,Francie stojí na prahu svého znovuzrození". Macron se včera ujal po Francoisovi Hollandovi funkce prezidenta a hned se zavázal splnit několik slibů, které proklamoval v předvolební kampani.

V prvé řadě bude Macron usilovat o to, aby sjednotil francouzskou společnost, která byla již době předvolební kampaně evidentně rozdělená. Macron chce, jak řekl při své inauguraci, Francouze ,,usmířit". Pode svých slov bude také hájit ,,vyšší zájmy" Francie v Evropě a ve světě. ,,Rozdělení a rozbití naší společnosti musí být překonáno. Vím, že Francouzi ode mě očekávají hodně. Nic mě nezastaví v tom, abych hájil vyšší zájmy Francie a pracoval na usmíření Francouzů," pronesl Macron při inauguraci.

Podle Macrona potřebuje Evropa i svět Francii daleko víc než předtím. ,,Svět a Evropa potřebují Francii víc než dřív. Silnou Francii, která bude hlasitě vystupovat za svobodu a solidaritu," prohlásil nejmladší prezident v dějinách Francie. Macron znovu zopakoval, co říkal ve své předvolební kampani. Bude usilovat o užší svazek a spolupráci s EU a Německem, aby ukázal, že evropské společenství je odolné proti dalším ,,Brexitům".

Dnes chce Macron jmenovat svého klíčového spojence, předsedu vlády, jehož hlavním úkolem bude podle nového prezidenta zejména ,,protlačit" v parlamentu liberální reformy, které budou zaměřeny na snížení vysoké zaměstnanosti a nastartování páté největší ekonomiky EU.

Ekonomické reformy pak mají jít ruku v ruce s obnovou globálního postavení Francie. ,,Přesvědčím Francouze, že naše moc není v úpadku, naopak jsme na rozbřesku výjimečného znovuzrození, protože máme všechny vlastnosti k tomu, které z nás znovu udělají mocnost," zavázal se nový prezident.

Před ním nyní stojí důležité parlamentní volby, kde potřebuje získat většinu, aby mohl prosadit svůj ,,jízdní plán" reforem.

 

psali jsme:

Le Penová volby prohrála, ale se ctí. Na Macrona čekají těžké úkoly

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace