Maďarská kameramanka kopala do uprchlíků.

Maďarská kameramanka kopala do uprchlíků.
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Záběr, kde kameramanka podtrhla nohy muži, který měl v náručí dítě
09 / 09 / 2015, 13:45

Násilí a slovní střety mezi utečenci a místními jsou v Maďarsku stále častější.

Případ se stal v úterý 8. září u uprchlického tábora v Röszke na srbsko-maďarské hranici. Po dlouhém čekání na registraci zde migranti prorazili kordón policie, která se je pokoušela zadržet. Když lidé probíhali kolem novinářů, kameramanka maďarské (podle CNN "nacionalistické") televize N1TV nejdříve kopla do dvou dětí a následně podrazila nohu staršímu muži s dítětem v náručí. Na incident upozornil i server CNN.

"Chování kameramanky bylo naprosto nepřijatelné," uvedla stanice N1TV v prohlášení. 

Podívejte se na video uživatele Ziski FC

Násilí a slovní střety v Maďarsku vzrůstá. Na videu pořízeném před Východním nádražím v Budapešti se dav uprchlíků domáhal vstupu a skandoval "Fuck You" a "Alláhu Akbar":

Papež František vyzval v neděli během modlitby na Svatopetrském náměstí v Římě evropské farnosti, náboženská sdružení a kláštery, aby se každý ujal alespoň jedné uprchlické rodiny.

„Jeho Svatost se mýlí,“ prohlásil v pondělí biskup Laszlo Kiss-Rigo, který je v úřadu devět let. „Přicházejí s výkřiky ‚Allahu Akbar‘. Oni nás chtějí obsadit,“ uvedl maďarský duchovní.

Jeho diecéze zahrnuje jižní území Maďarska s asi 800 tisíci věřících. Právě na jihu země panuje ohledně uprchlíků velké napětí kvůli běžencům, kteří se do Maďarska dostávají ze Srbska po železničních kolejích. 

„Papež nezná situaci,“ vysvětluje biskup, podle nějž je aktuální přítomnost uprchlíků vážnou hrozbou „křesťanských, univerzálních hodnot“ evropského kontinentu. Uprchlíci si podle něj nezaslouží pomoc, protože většina z nich „má peníze“. „Nechávají za sebou nepořádek a když jim nabídnete jídlo, odmítnou ho,“ popisuje biskup. (Zdroj: echo24.cz)

 

Zdroj: novinky.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace