Maďarská lest rozzuřila uprchlíky. Vlak je neodvezl na Západ, ale do uprchlického tábora.

Maďarská lest rozzuřila uprchlíky. Vlak je neodvezl na Západ, ale do uprchlického tábora.
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Boj o místo ve vlaku na budapešťském nádraží
03 / 09 / 2015, 19:15

Na vlakovém nádraží v Budapešti čekaly tisícovky uprchlíků na to, až Maďarsko opět nádraží otevře a přistaví vlaky, které je odvezou do Německa. To se přesně stalo, ale....

...až na to, že vlak je místo do Německa odvezl do města Bicske, odkud je začaly rozvážet autobusy do blízkých uprchlických táborů. Informaci zveřejnil server novinky.cz.

Východní nádraží v Budapešti se pro cestující otevřelo dnes ráno, migranti do něj okamžitě vtrhli a obsadili jediný vlak, který v té době na nádraží byl – běžnou soupravu maďarských drah do Šoproně. Uprchlíci se domnívali, že vlak směřuje do Německa, tak se do něj nahrnuli. „Běženci se mezi sebou bijí a doslova po sobě šlapou. Situace je život ohrožující,“ uvedla televize M1.


Udroj YouTube, Al Jazeera Balkans

Nikdo z nich však netušil, že je souprava neodveze do vytouženého Německa, ale jenom do 40 kilometrů vzdáleného města. Tam vlak zastavil a podle agentury MTI už na uprchlíky čekala policie s autobusy a migranty odvezla do uprchlických táborů. Když to migranti zjistili, odmítali vystoupit a za skandování „No camp“ se někteří z nich vrhali i do kolejí. 

Na nádraží v Budapešti následně přistavili další vlak, přičemž se ale informace o tom, co se stalo s tím prvním, roznesla mezi uprchlíky, a tudíž do něj nikdo nechtěl nastoupit. Nakonec jich však pár desítek vlakem odjelo.

Maďarsko zastavilo vlakové spojení se Západem. Premiér Orbán obvinil z uprchlické krize německou vládu.

„Na nádraží opakovaně hlásí, že ve čtvrtek nepojede žádný vlak do západní Evropy, ale v chaosu a hluku to nikdo neslyší,“ informoval reportér televize M1. Zdroj: ParlamentniListy.cz

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace