Maďarská vláda: "Jsme připraveni uzavřít hranici s Chorvatskem. Nejdéle do 8. listopadu."

Maďarská vláda: &quote;Jsme připraveni uzavřít hranici s Chorvatskem. Nejdéle do 8. listopadu.&quote;
Popisek: Ilustrační foto
15 / 10 / 2015, 19:00

Maďarská vláda oznámila, že dokončila stavbu plotu podél své jižní hranici s Chorvatskem, aby zastavila masivní každodenní příliv migrantů.

"Jsme připraveni uzavřít hranice. Na chorvatsko-maďarských hranicích byla dokončena výstavba oplocení a maďarská vláda je nyní schopna za pomoci armády a policie okamžitě hranice utěsnit," uvedl na dnešní tiskové konferenci v Budapešti mluvčí vlády Janos Lazar.

Maďarsko posílá na ochranu své hranice tanky a tisíce vojáků.

Doplnil, že vláda rozhodne o konkrétním datu uzavření hranic v nejbližších dnech, a podle něj dojde k uzavření ještě před chorvatskými parlamentními volbami 8. listopadu. Výstavba plotu na hranicích s Chorvatskem zvýšila napětí mezi Budapeští a Záhřebem, který tvrdí, že plot není řešením uprchlické krize.

Chorvatsko nesplňuje kritéria pro přijetí do Schengenu a přesto chorvatská vláda bez předchozích konzultací nasměrovala tisíce běženců přes zelenou hranici na maďarské území, které je součástí schengenského prostoru a má povinnost chránit svoje hranice, které jsou současně vnějšími hranicemi EU.

Po zpřísnění kontrol a zprovoznění oplocení 15. září se radikálně snížil počet ilegálních imigrantů. Několik dnů poté však Chorvatsko přestalo zvládat imigrační vlnu a začalo pouštět uprchlíky přes dosud nechráněné chorvatsko-maďarské hranice. Od 18. září prudce vzrostl počet uprchlíků, kteří pokračují do Německa a Rakouska právě přes Maďarsko. Denně překročí chorvatsko-maďarské hranice pět až deset tisíc uprchlíků (Zdroj: maďarské ministerstvo vnitra)

Naprostá většina migrantů vstupuje do schengenského prostoru ilegálně a vědomě porušuje mezinárodní zákony a dohody.

//www.police.hu/

Zdroj: telegraph.co.uk

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace