Maďarské státní hranice budou před imigranty střežit i soukromé bezpečnostní agentury

Maďarské státní hranice budou před imigranty střežit i soukromé bezpečnostní agentury
15 / 08 / 2016, 09:45

V současnosti slouží na maďarské jižní hranici tisíc policistů a vojáků.

Maďarsko chce vycvičit 3000 nových pohraničníků, kteří by pomáhali zvládnout příliv migrantů z jihu. A pomáhat by mohly i soukromé bezpečnostní služby. 

Tlak migrantů na maďarských hranicích roste, uchylují se k násilí

Představitel maďarského ministerstva vnitra oznámil, že nábor nových policistů už začal. Tito lidé budou přijati a vycvičeni vysloveně pro účely ochrany hranice se Srbskem. Tři až čtyři měsíce trvá, než mohou noví policisté začít službu. 

Maďarská vláda chce nově zapojit do střežení jižních hranic i soukromé bezpečnostní služby. Zdroj: rozhlas.cz

Maďarský premiér vzkazuje Bruselu: "Nenecháme si diktovat, koho přijmeme do své země!"

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.