Maďarsko a Irsko se vyslovily proti harmonizaci daní v EU

Maďarsko a Irsko se vyslovily proti harmonizaci daní v EU
Autor: pixabay.com|Popisek: Ilustračný obrázok
05 / 01 / 2018, 06:30

Maďarsko a Irsko se vyslovily proti jakýmkoli snahám o harmonizaci firemních a dalších daní v Evropské unii.

Takové kroky by podle nich poškodily hospodářskou soutěž na unijním trhu. Po schůzce s předsedou irské vlády to dnes v Budapešti prohlásil maďarský premiér Viktor Orbán.

Maďarsko, jehož ekonomika je silně závislá na zahraničních investicích, má s devíti procenty vůbec nejmenší daň z příjmu právnických osob v EU. K nejnižším patří i daň v Irsku, kde činí 12,5 procenta.

"Zdanění je důležitou součástí hospodářské soutěže a my bychom nechtěli, aby v EU existovala regulace, která by Maďarsku svázala ruce v oblasti daňové politiky, ať už je to korporátní, nebo jakákoli jiná daň," řekl Orbán na společné tiskové konferenci s irským protějškem Leo Varadkarem. Ten doplnil, že s Orbánem se shodují v tom, že konkurence mezi členskými státy unijní ekonomiku posiluje.

Jak v listopadu prohlásil komisař pro měnové záležitosti, daně a cla Pierre Moscovici, Evropská komise zvažuje, že využije svých pravomocí a státům EU odejme právo veta v daňových záležitostech. Chce tak odblokovat reformy, kterým se menší státy brání.

Orbán ve středu o problému jednal s polským premiérem Mateuszem Morawieckým. Oba se vyslovili pro to, aby menší státy měly v EU větší slovo. Obchod států střední Evropy s Německem je větší než obchod mezi Německem a Francií, konstatoval Orbán.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie  - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace