Maďarsko dnes o půlnoci uzavře hranice s Chorvatskem. EU není schopná kontrolovat svoje vnější hranice

Maďarsko dnes o půlnoci uzavře hranice s Chorvatskem. EU není schopná kontrolovat svoje vnější hranice
16 / 10 / 2015, 16:15

Od 17. října bude možné překročit maďarské hranice pouze na oficiálním hraničních přechodech.Koridor pro uprchlíky povede zřejmě přes Chorvatsko a Slovinsko do Rakouska.

Ve čtvrtek maďarský ministr zahraničí Peter Szijjarto slíbil, že hranice s Chorvatskem bude zavřena, nebude-li na summitu EU přijato rozhodnutí o vytvoření evropských sil pro ochranu vnějších hranic společenství. Přesně k tomu došlo; podle Szijjarta byla jednání představitelů Evropské unie neúspěšná, a unijní země nedokážou kontrolovat řecko- turecké hranice.

Po uzavření tzv. "zelené" hranice bude možné vstoupit na maďarské území jen na oficiálních přechodech.O rozhodnutí maďarské vlády byli informováni ministři zahraničí všech sousedních zemí. (Zdroj: cz.sputniknews.com)

Bezpečnostní kabinet rozhodl, že Maďarsko musí od této soboty "plnit své povinnosti vyplývající ze schengenských dohod na maďarsko-chorvatských hranicích."

Záhřeb už předem oznámil, že pokud Maďarsko společné hranice uzavře, má připravený nouzový scénář. Podle některých informací by jím mělo být vytvoření koridoru přes Chorvatsko a Slovinsko do Rakouska.(Zdroj: spravy.pravda.sk)

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace