Maďarsko hlásí razantní snížení počtu uprchlíků. Na českých hranicích je klid.

Maďarsko hlásí razantní snížení počtu uprchlíků. Na českých hranicích je klid.
Popisek: Ilustrační foto
18 / 10 / 2015, 09:00

Pokles o tisíce uprchlíků za 24 hodin. České ministerstvo vnitra eviduje pouhé dva (!) běžence zajištěné ze 17. na 18. října.

Do Slovinska během soboty dorazilo okolo 2700 migrantů poté, co své hranice s Chorvatskem uzavřelo Maďarsko. Slovinsko-chorvatská hranice je vnější hranicí schnegenského prostoru. Chorvatsko je sice členem EU, ale na rozdíl od Maďarsko a Slovinska není v Schengenu. Slovinsko oznámilo, že bude migranty pouštět dál, dokud je budou přijímat Rakousko a Německo. Pro případ změny však byla do pohotovosti uvedena armáda. (Zdroj: Novinky.cz)

Server maďarského ministerstva vnitra oznámil snížení počtu uprchlíků z původních několika tisíc denně na pouhých pár stovek. Ještě 16. října, těsně před uzavřením hranic, evidovala maďarská policie 6.353 běženců, den poté, co uzavřela "zelenou" hranici, se jejich počet snížil na 870. Na maďarské území je nyní  možné vstoupit jen na oficiálních přechodech.

police.hu

Opakuje se stejná situace jako po zpřísnění kontrol a zprovoznění oplocení 15. září, kdy se radikálně snížil počet ilegálních imigrantů. Několik dnů poté však Chorvatsko přestalo zvládat imigrační vlnu a začalo pouštět uprchlíky přes dosud nechráněné chorvatsko-maďarské hranice. 

Tagy článku