Maďarsko odmítá přebírat uprchlíky z Rakouska

Maďarsko odmítá přebírat uprchlíky z Rakouska
10 / 06 / 2016, 11:15

Maďarsko ve čtvrtek odmítlo vzít zpět část z několika tisíc migrantů, o kterých Rakousko tvrdí, že by měli být vráceni podle unijních pravidel.

„Je jasné, že Maďarsko nemůže vzít zpět tyto migranty," řekl maďarský ministr obrany Istvan Simicsko na společné tiskové konferenci v Budapešti při příležitosti návštěvy jeho rakouského protějška Hanse Petera Doskozila.

„Aby bylo možné vzít je zpět, museli by začít svou cestu zde. Ale... předtím přešli několik zemí, než přišli do Maďarska. Nedostali se sem díky magii, přešli několik bezpečných zemí. Včetně Řecka," vysvětloval Simicsko.

Video: Maďarský premiér "Nastal čas postavit se na odpor!"

Na základě dublinského systému musí být žádosti o azyl zpracovávány prvním členským státem EU, do nějž uprchlíci dorazí. Nicméně několik zemí se rozhodlo uprchlíky zpět do Řecka neposílat.

U bezpečnostního plotu na srbsko-maďarské hranici se neustále shromažďují migranti. Dokonce tu vybudovali stanové městečko, kde se zdržuje 200 až 300 lidí. Maďarská televizní stanice M1 již dříve upozornila, že při vyklízení tábora v Idomeni zmizelo několik stovek migrantů. Je pravděpodobné, že se na vlastní pěst nebo za pomoci převaděčů pokusí dostat do Srbska a dál do Maďarska.

Maďarsko vloni postavilo bezpečnostní plot na hranicích se Srbskem a Chorvatskem. V posledním období je však tento plot stále častěji poškozován převaděči, kteří se především v nočních hodinách snaží tímto způsobem dostat migranty na maďarské území.

Maďarská policie spustila internetové stránky, na kterých zveřejňuje údaje o počtech zadržených ilegálních imigrantů. 


Zdroj: eurozpravy.czeuobserver.comnovinky.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace