Maďarsko odmítá přebírat uprchlíky z Rakouska

Maďarsko odmítá přebírat uprchlíky z Rakouska
10 / 06 / 2016, 11:15

Maďarsko ve čtvrtek odmítlo vzít zpět část z několika tisíc migrantů, o kterých Rakousko tvrdí, že by měli být vráceni podle unijních pravidel.

„Je jasné, že Maďarsko nemůže vzít zpět tyto migranty," řekl maďarský ministr obrany Istvan Simicsko na společné tiskové konferenci v Budapešti při příležitosti návštěvy jeho rakouského protějška Hanse Petera Doskozila.

„Aby bylo možné vzít je zpět, museli by začít svou cestu zde. Ale... předtím přešli několik zemí, než přišli do Maďarska. Nedostali se sem díky magii, přešli několik bezpečných zemí. Včetně Řecka," vysvětloval Simicsko.

Video: Maďarský premiér "Nastal čas postavit se na odpor!"

Na základě dublinského systému musí být žádosti o azyl zpracovávány prvním členským státem EU, do nějž uprchlíci dorazí. Nicméně několik zemí se rozhodlo uprchlíky zpět do Řecka neposílat.

U bezpečnostního plotu na srbsko-maďarské hranici se neustále shromažďují migranti. Dokonce tu vybudovali stanové městečko, kde se zdržuje 200 až 300 lidí. Maďarská televizní stanice M1 již dříve upozornila, že při vyklízení tábora v Idomeni zmizelo několik stovek migrantů. Je pravděpodobné, že se na vlastní pěst nebo za pomoci převaděčů pokusí dostat do Srbska a dál do Maďarska.

Maďarsko vloni postavilo bezpečnostní plot na hranicích se Srbskem a Chorvatskem. V posledním období je však tento plot stále častěji poškozován převaděči, kteří se především v nočních hodinách snaží tímto způsobem dostat migranty na maďarské území.

Maďarská policie spustila internetové stránky, na kterých zveřejňuje údaje o počtech zadržených ilegálních imigrantů. 


Zdroj: eurozpravy.czeuobserver.comnovinky.cz

Tagy článku