Maďarsko oznámilo snížení počtu uprchlíků z původních až 10.000 denně na pouhých 22

Maďarsko oznámilo snížení počtu uprchlíků z původních až 10.000 denně na pouhých 22
Autor fotografie: YouTube/screenshot
20 / 10 / 2015, 07:45

Maďarsku se uzavřením zelené hranice s Chorvatskem a Srbskem podařilo snížit počet uprchlíků. Imigranti mohou vstoupit na maďarské území pouze na oficiálních přechodech. O to ale nemají zájem.

Slovinsko a Chorvatsko se v pondělí rozhodly pustit na svá území další migranty mířící dál do Evropské unie. Do Slovinska přišlo během dne z Chorvatska už kolem 5000 migrantů a dalších 1200 by mělo ještě přijet vlakem. Odpoledne to oznámilo slovinské ministerstvo vnitra a obvinilo Záhřeb, že ignoruje snahy Slovinska omezit příval uprchlíků. Zdroj: novinky.cz

Naopak Maďarsku se podařilo snížit počet nelegálních migrantů, kteří překračovali protiprávně zelenou hranici se Srbskem a Chorvatskem.

Tolik diskutovaný žiletkový plot dostavěný 15. září nejdříve na maďarsko-srbských hranicích snížil počet uprchlíků ze 6 až 10.000 denně na pouhých 366. Chorvatsko ale bez předchozích konzultací nasměrovalo v dalších dnech tisíce běženců přes zelenou hranici opět na maďarské území. A počty běženců znovu stoupaly až na 10.000 uprchlíků denně, kteří se přes Maďarsko snažili dostat do Rakouska.

Maďarská vláda se tedy rozhodla vybudovat plot i na maďarsko-chorvatské hranici. A dnešní čísla hovoří jasně - došlo k téměř úplnému zastavení neřízené migrace přes maďarské území.

17. října evidovala maďarská policie 870 imigrantů, 18. října jen 41 imigrantů a 19. října pouhých 22.

Po uzavření tzv. "zelené" hranice je možné vstoupit na maďarské území pouze na oficiálních přechodech. Bezpečnostní kabinet rozhodl, že Maďarsko je povinné "plnit své povinnosti vyplývající ze schengenských dohod na maďarsko-chorvatských hranicích."

Zdroj: police.hu

Tagy článku