Maďarsko posílá na ochranu své hranice tanky a tisíce vojáků.

Maďarsko posílá na ochranu své hranice tanky a tisíce vojáků.
Autor fotografie: YouTube/screenshot/ Mashable
25 / 09 / 2015, 11:15

Jižní hranice má chránit před nelegálním přílivem uprchlíků 4300 vojáků, tanky a obrněné transportéry.

Maďarská armáda také pokračuje v urychlené výstavbě oplocení na hranicích s Chorvatskem a Slovinskem. Neustále totiž roste počet uprchlíků, kteří se přes Maďarsko snaží dostat do Rakouska a dále do Německa.

Zdroj: police.hu

Po zpřísnění kontrol a zprovoznění oplocení 15. září se radikálně snížil počet ilegálních imigrantů. Několik dnů poté však Chorvatsko přestalo zvládat imigrační vlnu a začalo pouštět uprchlíky přes dosud nechráněné chorvatsko-maďarské hranice. 

Maďarský žiletkový plot bude i na chorvatských hranicích. Jediná země, která chrání schengenský prostor

Během středy dorazilo do země 10 046 běženců, což je zatím nejvyšší počet; a včera překročilo hranice dalších 8.104 uprchlíků, kteří nyní míří pouze z Chorvatska. Maďarská vláda varovala Chorvatsko, že zcela uzavře společné hranice, které jsou současně i vnějšími hranicemi schengenského prostoru. 

Náčelník generálního štábu maďarské armády Tibor Benko uvedl včera večer pro televizi M1, že vojáci pokračují v technickém uzavírání hranic, a současně bude na hranice vysláno 4300 vojáků a ozbrojená vojenská technika včetně tanků.„Počty vojáků na hranicích nebudou rozhodně nižší,“ uvedl Benkö. (Zdroj: ma.hu)

Mimořádná opatření byla schválena maďarským parlamentem a vojáci hlídkují společně s policií. Mohou kontrolovat doklady, provádět osobní prohlídky i kontroly vozidel a usměrňovat pohyb běženců. „Pravidla pro použití zbraní se ale nemění,“ upozornil generál. 

Maďarský premiér Orbán nepodlehl tlaku západoevropských politiků na mimořádném summitu o uprchlících a trvá na ostraze jižních hranic Maďarska.

YouTube, Mashable 

Fotografie a video zde.

Zdroj: Česká televize, Elite NWO Agenda

 

Tagy článku