Maďarsko: "Přijmeme všechna nezbytná opatření na ochranu naší menšiny na Zakarpatí"

Maďarsko: &quote;Přijmeme všechna nezbytná opatření na ochranu naší menšiny na Zakarpatí&quote;
Autor: Wikipedia|Popisek: Mapa Zakarpatí
20 / 07 / 2015, 07:45

Vnitřní konflikt na západní Ukrajině začíná ohrožovat bezpečnostní situaci v celém regionu. Ostrahu hranic posiluje kromě Maďarska také Slovensko.

Maďarsko je vážně znepokojeno vypuknutím násilí v Mukačevu mezi ukrajinským Pravým sektorem a místní policií. Podle maďarské vlády je ohrožen osud 150.000 etnických Maďarů žijících v Zakarpatské oblasti. Psali jsme v článku "Ozbrojený konflikt mezi Pravým sektorem a ukrajinskými speciálními jednotkami".

"Pokud se situace v Mukačevu, kde nedávno ozbrojenci Pravého sektoru začali střílet, vymkne kontrole, Maďarsko je připraveno postarat se o své občany v oblasti," uvedl šéf kabinetu předsedy vlády János Lázár v rozhovoru pro maďarský ekonomický deník Napi gazdaság.

Maďarská vláda je, podle něj,  připravena na „nejhorší vývoj událostí“ a řekl rovněž, že "na Ukrajině dokonce pracují „maďarští agenti chránící zájmy Budapešti".

Maďarsko už posílilo ochranu hranic a komplikuje průjezd Ukrajinců na své území právě kvůli střelbě v Mukačevu. Ukrajinská média také uvedla, že maďarské pohraniční stráže „důkladně kontrolují vozy překračující maďarsko-ukrajinskou hranici".(Zdroj: prvnizpravy.cz)

Podle Pravého sektoru však bylo Mukačevo "jenom květinkou ve srovnáním s tím, co se stane, až bude zaveden pořádek". Odhaduje se, že Pravý sektor má po celém území Ukrajiny 10 tisíc ozbrojených mužů. Nicméně jeho zástupci připustili, že se změnit systém bez vůle většiny obyvatel uskutečnit nedá (zdroj: prvnizpravy.cz)

Zdroj: YouTube, Novinky Ukrajiny, sputniknews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace