Maďarsko si najímá na státní hranice "lovce uprchlíků"

Maďarsko si najímá na státní hranice &quote;lovce uprchlíků&quote;
Autor fotografie: Freedom House, flickr.com|Popisek: Syrští uprchlíci
02 / 09 / 2016, 21:15

Maďarská policie zveřejnila reklamu, ve které hledá až 3,000 "hraničních lovců", kteří posílí jednotky policie a vojáků na státních hranicích.

Těch je zatím nasazeno kolem 10.000 a jejich cílem je zabránit nelegálním migrantům překročit vnější hranice Schengenského prostoru. Noví "hraniční lovci" budou vyzbrojeni střelnými zbraněmi s ostrou municí, pepřovým sprejem, pouty a ochrannou výzbrojí. Zdroj: BBC

 

Denně se pokouší nelegálně překonat maďarsko-srbské hranie až dvě stovky imigrantů. Noví strážní mají nastoupit do služby už začátkem května. Zájemci o službu budou muset podstoupit šestiměsíční výcvik, musí být starší 18 let, fyzicky zdatní a musí úspěšně projít psychologickými testy, uvedl mluvčí maďarské policie Zsolt Pozsgai pro státní televizi.

Měsíční plat bude 150 tisíc forintů, zj. asi 13 tisíc korun po dobu prvních dvou měsíců, potom budou pobírat plat kolem 17.000 korun.  

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.