Maďarsko vrací úder EU: Přestaňte být naivní ohledně migrační krize

Maďarsko vrací úder EU:  Přestaňte být naivní ohledně migrační krize
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Viktor Orbán
27 / 01 / 2017, 12:00

Maďarská vláda vzkázala EU, že dělá naivní kroky, které se týkají řešení uprchlické krize.

Mluvčí vlády Zoltán Kovács řekl, že postavení zdi je jedinou možností proti masovému přílivu migrantů do země. Na druhé straně uznal, že to ale není příliš ,,hezké" řešení.

Bruselu vzkázal, že byl naivní ohledně migrantů, kteří použili Středozemní moře k tomu, aby v Evropě zneužívali sociální systém a pak rychle zmizeli. Mluvčí maďarské vlády také vyzval Itálii, která se potýká s čím dál většími problémy spojenými s příchodem migrantů, aby efektivně zamezila tomuto masovému přílivu.

I když Maďarsko dlouhodobě kritizuje EU za její politiku vůči migrační krizi, jeho kritika je podle Kovácse vždy ,,pro dobro Evropy".

Maďarsko jako jedna z prvních zemi EU vycvičila tzv. ,,hraniční lovce" k ostraze svých hranic. Ti budou hlavně sloužit u bezpečnostní bariéry na srbsko-maďarské hranici. Maďarsko už totiž nechce vpustit jediného migranta, pouze ty, kteří dostanou azyl.

 

čtěte také: Lovci lidí na maďarských hranicích

 

psali jsme:

(VIDEO) Orbánov prejav pri prísahe pohraničiarov, hovorí otvorene o migračnej kríze a jej dôsledkoch

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace