Maďarsko zpřísnilo podmínky pro azyl. A plot proti uprchlíkům bude.

Maďarsko zpřísnilo podmínky pro azyl. A plot proti uprchlíkům bude.
Autor: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
06 / 07 / 2015, 16:00

Plot bude stát během několika měsíců. Světové organizace protestují, brzy se přidají ochránci lidských práv.

Maďarský parlament v pondělí schválil zákon, který zpřísňuje podmínky pro žadatele o azyl a povoluje vybudování plotu na hranici se Srbskem k zastavení přílivu nelegálních imigrantů. Informovala o tom agentura Reuters

Nový zákon zkracuje dobu pro posuzování žádostí o azyl a umožní odmítnout žádosti přistěhovalců, kteří při jejich cestě například ze Sýrie, Afghánistánu či Iráku prošli nějakou takzvanou bezpečnou zemí, kde jim nic vážného nehrozilo. (Zdroj: lidovky.cz)

Plot má být čtyři metry vysoký a 175 kilometrů dlouhý, a má podle vlády „bránit Maďarsko a Evropskou unii před nečekaně velkým tlakem ilegální imigrace“.

Zákon už stačila zkritizovat jak Rada Evropy, tak OSN, protože podle nich bude "v zemi oslabena ochrana uprchlíků". 

Už dříve řekl maďarský premiér Viktor Orbán, že "imigrační politika EU je "hloupá", a že "imigrace by měla být zastavena", což vyvolalo ostrou reakci mainstreamových médií i předních politiků v EU. 

Nicméně situace v Maďarsku s nelegálními běženci je neudržitelná;  v azylovém táboře nedaleko Szegedu musela zasahovat pořádková policie se slzným plynem.

Od začátku letošního roku se však už do Maďarska dostalo přes 68 tisíc běženců a země má, podle vlády, obrovské technické problémy s přijímáním dalších utečenců. Maďarsko také tvrdí, že migranti přichází i z Řecka, které  dlouhodobě nezvládá imigrační vlnu. 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace