Maďarsku došla trpělivost s uprchlíky. Chce uzavřít hranice.

Maďarsku došla trpělivost s uprchlíky. Chce uzavřít hranice.
Autor fotografie: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
10 / 06 / 2015, 08:45

Ale zákonnými prostředky, nechtějí "železnou oponu".

Politici tím zřejmě reagují na úvahy západoevropských zemí, že do Maďarska vrátí letos v létě až 200 tisíc uprchlíků, kteří se do schengenského prostoru dostali právě přes maďarské hranice.

Západní země údajně plánují "letecké transporty uprchlíků" zpět do Maďarska. Čeká nás "horké léto"?

Podle návrhů vládnoucí národně-konzervativní strany Fidesz by policie mohla posílat zpět migranty, kteří se do země snaží dostat ilegálně. Plánem je "uzavřít hranici za pomoci zákonem přípustných prostředků, což neznamená budování železné opony," řekl místopředseda strany Lajos Kósa.

Na rozdíl od mainstreamových médií, která neustále hovoří o "ochotě" západoevropských občanů přijímat do svých zemí imigranty, jsou výsledky nedávného mezinárodního hodnocení "Eurobarometr" prováděného Evropskou komisí zcela odlišné. Pro německé občany je problém imigrace ještě důležitější než dluhová krize.  Téměř dvě třetiny Němců jsou proti přijímání utečenců ze zemí mimo Evropskou unii. Pro přijetí přísnějších opatření proti nelegálnímu přistěhovalectví je dokonce 81 procent Němců. 

Němcům a Italům došla trpělivost. Nechtějí uprchlíky ze zemí mimo EU.

Maďarský premiér Viktor Orbán, který už dříve pro maďarská média uvedl, že "imigrační politika EU je "hloupá", a že "imigrace by měla být zastavena", je v nemilosti evropských institucí a jeho slova vyvolávají ostré reakce evropských politiků. O tom jsme psali v článku "Maďarského premiéra kritizuje EU: Nechce imigranty a ještě chce zavést trest smrti"

Zdroj: eurozpravy.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace