Maďarský premiér vzkazuje Bruselu: "Nenecháme si diktovat, koho přijmeme do své země!"

Maďarský premiér vzkazuje Bruselu: &quote;Nenecháme si diktovat, koho přijmeme do své země!&quote;
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Maďarský premiér na dnešní vzpomínkové akci
15 / 03 / 2016, 16:00

Maďarský premiér Viktor Orbán dnes potvrdil důrazný vzdor své vlády vůči migrační politice Evropské unie.

(ČTK) Předseda maďarské vlády odmítá "diktát" z Bruselu a řekl také, že prvním krokem k zastavení migrační vlny je "zastavit Brusel".

Německá kancléřka Angela Merkelová řekla 1. března, že imigranti musejí být registrováni v Řecku a poté rozděleni mezi všechny členské státy Evropské unie.

Maďaři nedovolí jiným, aby jim diktovali, "koho musíme přijmout do svých domovů, do své země", zdůraznil Orbán při akci věnované připomínce výročí protihabsburské revoluce Maďarů z roku 1848.

Rakouský kancléř vzkázal Merkelové, že rozdělování migrantů do členských států EU se ukázalo nefunkčním, neboť drtivá většina uprchlíků se chce dostat do Německa.

Předseda vlády také řekl, že první krok k zastavení masové migrace do Evropy je zastavit Brusel. Maďarsko podle jeho vyjádření nedovolí Bruselu, aby sám sebe postavil nad zákon.

Orbán také zopakoval, že Budapešť rozhodně odmítá plán přerozdělování uprchlíků. Maďarsko podle něj nepodlehne "vydírání a hrozbám", které přicházejí z Bruselu.

„Nemůžeme připustit, aby stál Brusel nad zákony. Nedovolíme se tlačit do kouta jejich kosmopolitní imigrační politikou. Nebudeme do naší země dovážet zločinnost, terorismus, homofobii a antisemitismus, v jehož důsledku budou hořet židovské synagogy,“ varoval maďarský premiér.

"Je čas bít na poplach a shromáždit spojence" proti systému kvót migrantů, citovala Orbána maďarská agentura. "Vyzýváme maďarské občany - bez ohledu na to, jaké straně dávají přednost - a evropské národy, aby se spojili" proti rozmísťování uprchlíků, dodal Orbán.

LIVE: Maďarsko sa dnes rozhodlo iniciovať referendum o imigrantoch!

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace