Maďarský žiletkový plot bude i na chorvatských hranicích. Jediná země, která chrání schengenský prostor

Maďarský žiletkový plot bude i na chorvatských hranicích. Jediná země, která chrání schengenský prostor
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Výstavba plotu na maďarsko-srbských hranicích
22 / 09 / 2015, 08:30

Naprostá většina migrantů vstupuje do schengenského prostoru ilegálně a vědomě porušuje mezinárodní zákony a dohody.

Maďarsko vybuduje bariéru s žiletkovým drátem i na hranicích s Chorvatskem. To totiž nesplňuje kritéria pro přijetí do Schengenu a přesto chorvatská vláda bez předchozích konzultací nasměrovala tisíce běženců přes zelenou hranici na maďarské území.

Podívejte se na aktuální údaje maďarské policie. Zatímco 15. září, kdy byl plot dostavěn, se pokusilo o překročení 366 běženců, 18. září to bylo už 7,852 uprchlíků.

Web maďarské policie

Nová bariéra má být dlouhá prozatím 18 kilometrů, protože z celkem  42 kilometrů hranic je polovina tvořena hraniční řekou Murou. 

Maďarská státní televize M1 hlásila, že včera odpoledne bylo z obce Zákány na chorvatské hranici převezeno na shromaždiště ve městech Szentgotthárd a Vámosszabadi u západních hranic země dalších 1500 migrantů. (Zdroj: zpravy.e15.cz)

O postoji maďarské vlády hovořil i hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, který se Maďarů zastal:

„Maďaři neudělali nic jiného než například Poláci na hranicích s Ukrajinou, Slováci na hranicích s Ukrajinou, kde stojí ploty, kde stojí elektronické detektory, kamerové systémy a je takto standardním způsobem hlídána schengenská hranice. Je mi líto, že Schengen nefunguje v Řecku a Itálii,“

Naprostá většina migrantů, kteří se v současné době doslova valí do Evropy a Evropou, přichází na její území ilegálně a v rozporu se zákony zemí, na jejichž území se pohybují. Nedokáže je zastavit ani nasazení policie a národních armád na vnitřních hranicích EU, ani ploty.

Tagy článku