Magií vpřed s H.265. Dahua nabízí novou kompresi

Magií vpřed s H.265. Dahua nabízí novou kompresi
Popisek: Dahua
29 / 04 / 2015, 22:30

S rostoucí poptávkou po vysokém rozlišení a rozvoji zpracování obrazu je 4K výraz, který způsobil rozruch na trhu bezpečnostních technologií.

4K hraje stále větší roli v dohledových aplikacích určených pro města, parkoviště, obchodní domy, náměstí a všechny ostatní rozlehlé scény, kde je požadavek na detailní snímání probíhajícího dění. Vyšší rozlišení sebou samozřejmě nese větší nároky na zpracování obrazu i potřebná úložiště. Společnost Dahua vidí budoucnost v nasazení a dalším vývoji kodeku H.265, který přináší rozsáhlé možnosti a optimismus do odvětví tím, že řeší problémy, jako je nedostatečná šířka přenosového pásma, zlepšení účinnosti přenosu a další výhody.

Výhody H.265

High Efficiency Video Coding (HEVC), také známý jako H.265 je nově navržený standard komprese obrazu. Jedná se o nástupce H.264 / MPEG-4 AVC (Advanced Video Coding), v současné době v rámci společného vývoje u ISO / IEC Moving Picture Experts Group (MPEG) a ITU-T Video Coding Experts Group (VCEG).

Ve srovnání s aktuálním AVC standardem H.264, je H.265 předurčen snížit o 50% přenášená data díky vysoce kvalitnímu video kódování. Kodek H.265 zkomprimuje Full HD obraz při skvělé obrazové kvalitě s polovičními nároky na úložiště i přenosové trasy. Kodek H.265 urychlí vzestup 4K / Ultra HD kamer na trh a otevírá nové možnosti pro využití 4G mobilních technologií pro doplňkové služby bezpečnostních aplikací.

Dahua H.265 produktová řada

Přes všechny výhody, se současná situace zdá být rozpačitá. H.265 jako kompresní norma je stále ještě na poli dohledového průmyslu novinkou, z čehož vyplývá určitá časová prodleva, než bude odbornou veřejností přijata. Dahua Technology jako přední a inovativní firma na trhu bezpečnostních technologií nemůže odolat kouzlu a vyhlídkám nového standardu. Společnost přijala H.265 do své nejnovější produktové řady, kde uvedla nové síťové kamery, NVR, síťová zařízení a video stěny.

Dahua již uvedla na trh 5.0-megapixelovou Ultra-Smart síťovou kameru, která využívá H.265 / H.264 duální kodek, který umožňuje o více než 40% nižší využití šířky datového pásma, při vynikající kvalitě obrazu. Kamera navíc podporuje další funkce, jako je Ultra defog, Region of Interest a inteligentní detekci. Nová kamera pomůže, aby byl dohled jasnější, chytřejší a plynulý. Na základě tohoto trendu, můžeme počítat s více H.265 kamerami i v jiném rozlišení.

Dahua jako první v odvětví představila komplexní H.265 4K NVR produktovou řadu, která zahrnuje různé požadavky pro aplikace od domácího použití, až po rozsáhlé instalace. Tyto NVR umožňují nahrávat rozlišení až 12 megapixelů, podporují záznam Full HD v 60fps a H.265 živý náhled i přehrávání 4 kanálového 4K real-time videa. Podporovány jsou funkce analýzy chování, detekce obličeje atd. Za zmínku stojí, že R & D tým bral spotřebu energie v úvahu již v přípravné fázi, aby výrobek byl ekologicky přívětivý.

Dahua také zavedla kontrolní platformu M70 se standardem H.265. M70 může dekódovat více kanálů H.265 videa ve stejnou dobu a díky modulární konstrukci lze zpracovat až 40 kanálů UHD video výstupů.

H.265 přináší více možností

"Je zřejmé, že H.265 je jedním z hlavních kompresních standardů, který nám umožní realizovat UHD řešení, jako je 4K, nebo dokonce 8K, což je rozhodně trend video dohledu." Řekl James Wang produktový ředitel Dahua Technology.

"Výhody, které H.265 přináší nejsou omezeny jen na výše uvedené, stejně jako od kouzelnického klobouku, můžete očekávat mnohem více. Náš výzkum a vývoj provedl několik skvělých vystoupení na poli datových toků, kvality obrazu a inteligentní analýzy. "

"Vždycky mám pocit nadšení vůči novým produktům a technologiím, protože mají potenciál živit mnoho nových příležitostí. Je to cesta, která vede výrobky, průmysl a dokonce i společnost k lepší kondici," dodal Wang. „H.265tka je tento případ, máme v ní důvěru a budeme se snažit z potenciálu této normy dostat co nejvíce a plně ji využívat. Má rada je zůstat s nejnovějšími trendy, a uvidíte, jak je používáme jako magii."

(komerční článek)

 

Tagy článku