Majitel americké restaurace zakázal vstup muslimům. Vyvěsil nápis "Muslimové vypadněte"

Majitel americké restaurace zakázal vstup muslimům. Vyvěsil nápis &quote;Muslimové vypadněte&quote;
Autor fotografie: Screenshot/ CBS Minnesota|Popisek: Majitel restaurace Treats v Minnesotě vyvěsil na poutač nápis "Muslimové vypadněte" a pod něj doplnil "Na podporu St. Cloud"
20 / 09 / 2016, 18:30

Majitel rodinné restaurace Treats v Minnesotě byl tak rozhořčen teroristickým útokem ve městě St. Cloud, že v pondělí ráno vyvěsil na poutač nápis "Muslimové vypadněte" a pod něj doplnil "Na podporu St. Cloud".

K odpovědnosti za útok v obchodním centru ve městě St. Cloud, při kterém islámista zranil nožem nejméně osm lidí, se tuto neděli přihlásil Islámský stát.

"Je na čase, aby lidé začali dělat to, co je správné. A já si myslím, že to co dělám já, správné je. My tím nemyslíme všechny muslimy, jen extrémisty," vysvětluje majitel Dan Ruedinger a dodává: "A to je tak všechno, co vám k tomu řeknu. Je to moje právo a stojím si za tím. A doufám, že to udělá víc lidí," uvedl pro televizní stanici CBS Minnesota.

Majitel restaurace vyhodil ženu v nikábu, protože si jej odmítla sundat

Payten Estepp, který se skupinou dalších demonstrantů protestoval proti nápisu k tomu řekl:  "Chápu, že je jeho právo říkat si, co chce. Ale dělá špatnou vizitku pro naše město. Jeho restaurace je na rušné ulici a kolemjdoucí si budou myslet, že jsme tady všichni stejní, stejně hloupí jako je ten nápis." Ruedinger nicméně poznamenal, že nápis rozhodně nesundá. 

"Všichni teroristé jsou muslimové a všichni muslimové jsou teroristé," řekl majitel restaurace a muslimky neobsloužil

Korsičtí rodiče nepovolili vstup ženám v muslimských šátcích do školky

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.